Počasie na Slovensku ako veľká svadba, budú sa ženiť všetci čerti. SHMÚ vydal výstrahy

  • Momentálne sa nad Slovenskom pohybuje zrážkové pole pochádzajúce z Maďarska
  • Dá sa očakávať, že vodiči sa stretnú s komplikáciami na horských priechodoch
sneh, počasie, kalamita
TASR/Erika Ďurčová
  • Momentálne sa nad Slovenskom pohybuje zrážkové pole pochádzajúce z Maďarska
  • Dá sa očakávať, že vodiči sa stretnú s komplikáciami na horských priechodoch

Počasie na Slovensku prešlo v ostatných dňoch obrovskou zmenou a pomaly sa začína podobať na zimu. Vplyv má na to aj Jadranka, ktorá je takmer vždy nevyspytateľná, preto meteorológovia nedokážu zatiaľ odhadnúť, koľko centimetrov snehu spadne. Sneženie by však malo pretrvávať niekoľko dní.

Už v najbližších dňoch by sa Slováci mali pripraviť na počasie, ktoré iMeteo označuje za nebezpečné. To totiž na Slovensko neprinesie iba mrznúce zrážky, ale aj snehovú kalamitu. Tá vznikne v dôsledku skutočnosti, že padať bude mokrý a ťažký sneh. Kvôli tomu je možné, že sa budú lámať konáre, ktoré môžu prerušiť elektrické vedenia, no aj ohroziť vodičov. 

Momentálne sa nad Slovenskom pohybuje zrážkové pole pochádzajúce z Maďarska, ktoré má vplyv na počasie na západe a v strede Slovensko. Hoci ide väčšinou o dážď, v niektorých oblastiach Banskobystrického kraja už sneží. Tieto zrážky sa čoskoro rozšíria nad celé Slovensko, pričom ustanú až v noci. 

Ako sme už uviedli vyššie, v niektorých oblastiach Banskobystrického kraja už sneží a toto sneženie sa presúva smerom k severu. Poriadna snehová nádielka počas dnešného dňa čaká vyššie položené oblasti ako Veľká Fatra a Nízke Tatry. Na týchto miestach môže nasnežiť aj 20 centimetrov snehu. Dá sa teda očakávať, že vodiči sa stretnú s komplikáciami najmä na horských priechodoch. 

shmú predpoveď
zdroj: SHMÚ

V sobotu nás čaká akési ticho pred búrkou. Zrážky totiž v ranných hodinách ustanú a počas dňa sa objavia len minimálne aj napriek tomu, že obloha bude zamračená. Čo sa týka teploty, tá bude chladnejšia. Od severozápadu sa totiž na Slovensko bude dostávať chladný vzduch. 

V ktorých okresoch budú platiť v najbližších dňoch výstrahy? Dočítaš sa to na ďalšej stránke. 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: iMeteo, SHMÚ, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá