Počasie sa zbláznilo. Obrovské návaly dažďa spôsobujú Slovákom problémy, hrozia aj povodne

  • S vysokými teplotami sa počas dnešného dňa rozlúč
  • V niektorých častiach Slovenska spadlo v noci viac ako 50 milimetrov zrážok
povodeň
Unsplash/Jim Gade Unsplash/Vidar Nordi Mathi
  • S vysokými teplotami sa počas dnešného dňa rozlúč
  • V niektorých častiach Slovenska spadlo v noci viac ako 50 milimetrov zrážok

Hoci bol víkend pomerne teplý a slnečný, s novým týždňom prichádza aj prudká, no avizovaná zmena počasia. Od nedeľnej noci sa na západnom Slovensku vyskytujú prívalové dažde, ktoré môžu viesť k prívalovej povodni.

S dažďom prichádza nad naše územie aj studený front, kvôli ktorému sa dnešné teploty nevyšplhajú na úroveň tých víkendových.

Kritická situácia na Záhorí

Podľa portálu iMeteo zasiahol Slovensko intenzívny dážď najmä okolo polnoci a v ranných hodinách, pričom najviac zrážok padlo na Záhorí. Napríklad v obci Jablonec spadlo do 6-tej rána až 59 milimetrov zrážok a v Plaveckom Petri 52 milimetrov.

povodeň
zdroj: Unsplash/Chris Gallagher

Záhorákov teda momentálne trápi stúpanie hladín riek. Okrem Záhoria s týmto problémom bojujú aj na Považí a v blízkosti Turca. Napriek tomu, že žiaden tok na slovenskom území zatiaľ nedosiahol povodňový stav, SHMÚ vydalo výstrahu 2. stupňa pred prívalovou povodňou v okresoch západného Slovenska. 

Hoci bude intenzita zrážok klesať, ustávať nebudú. Počas dopoludňajších hodín sa však na západnom Slovensku začnú minimalizovať a presúvať na východ. Od rána by si mal rátať s ochladzovaním a zároveň by si nemal počítať s teplotami vyššími ako 25 stupňov Celzia. 

Zdroj: iMeteo.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie