Počet nakazených na Slovensku rapídne stúpa. Pribudlo 704 potvrdených prípadov

  • Počet pozitívne testovaných pacientov sa za včerajší deň sa zvýšil o 704
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 9 492
  • Hospitalizovaných pacientov, kvôli novému koronavírusu je 24
  • Nepribudlo žiadne úmrtie
AktualneSIU
  • Počet pozitívne testovaných pacientov sa za včerajší deň sa zvýšil o 704
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 9 492
  • Hospitalizovaných pacientov, kvôli novému koronavírusu je 24
  • Nepribudlo žiadne úmrtie

Testy v piatok odhalili 704 ľudí nakazených novým koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Na Slovensku tak potvrdili spolu už 12 321 infikovaných. Laboratóriá za uplynulý deň vykonali 9 492 testov, celkový počet otestovaných vzoriek 484 337 . V evidencii pribudlo 37 vyliečených pacientov. Ochorenie prekonalo spolu 4 793 ľudí. Nepribudlo žiadne úmrtie.

Pozitívny výsledok testov mali ľudia vyšetrení v okresoch: Bratislava (80), Prievidza (53), Nové Zámky (43), Bardejov (41), Nitra (35), Košice (33), Námestovo (32), Stará Ľubovňa (28), Trnava (22), Prešov (21), Banská Bystrica (19), Dolný Kubín (19), Veľký Krtíš (18), Pooprad (17), Žilina (15), Malacky (13), Svidník (13), Tvrdošín (12), Zlaté Moravce (12), Martin (11), Dunajská Streda (9), Liptovský Mikuláš (9), Komárno (8), Stropkov (8), Humenné (7), Košice a okolie (7), Banská Štiavnica (6), Levice (6), Senec (6), Zvolen (6), Žiar nad Hronom (6).
 
Päť pozitívnych prípadov bolo v okresoch Detva, Michalovce, Ružomberok a Snina, štyri prípady mali okresy Brezno, Galanta, Ilava, Kežmarok, Sabinov , Sobrance a Trebišov. Po tri prípady mali okresy Bánovce nad Bebravou, Piešťany, Púchov, Spišská Nová Ves, Topoľčany, Trenčín a Žarnovica, dva prípady boli v okresoch Hlohovec, Nové Mesto nad Váhom, Pezinok, Revúca, Rimavská Sobota, a jeden prípad zaznamenali okresy Bytča, Čadca, Gelnica, Krupina, Lučenec, Myjava, Poltár, Senica, Šaľa a Vranov nad Topľou.

Je medzi nimi 393 žien a 311 mužov, sú vo veku od 2 do 92 rokov.

V nemocniciach je hospitalizovaných 275 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 235 z nich. Na JIS je 15 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 22 pacientov.

zdroj: reprofoto Ministerstvo zdravotníctva SR

COVID-19 sa nevyhol ani Detskej nemocnici v Banskej Bystrici, nakazených je 11 lekárov a jeden pacient

Jedenásť lekárov a jeden pacient z Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou (DFNsP) v Banskej Bystrici je pozitívnych na ochorenie COVID-19. Ako ďalej informuje nemocnica na sociálnej sieti, všetci pozitívni zamestnanci sú v domácej karanténe, pričom väčšina je bez príznakov ochorenia, ale niektorí majú mierne príznaky. Nemocnica sa nákaze nevyhla napriek prijatým a dlhodobo zavedeným opatreniam na zamedzenie šírenia koronavírusu medzi pacientmi aj zamestnancami nemocnice, mnohokrát dokonca nad rámec povinných opatrení

V nemocnici prebehla mimoriadna dezinfekcia všetkých priestorov nad rámec bežných dezinfekčných a hygienicko-epidemiologických opatrení, ktoré denne v nemocnici prebiehajú. „V spolupráci s nemocničným hygienikom zaznamenávame všetky kontakty daných zamestnancov a sme nápomocní pri ich dohľadávaní RÚVZ,“ uvádza nemocnica s tým, že nemocnica na zasadaní svojho krízového štábu prijala ďalšie bezpečnostné opatrenia, aby v maximálnej miere chránila pacientov, sprevádzajúce osoby a samozrejme svojich zamestnancov.

Napriek tejto situácii je Detská nemocnica plne schopná poskytovať zdravotnú starostlivosť – plánovanú, aj tú akútnu. Výnimkou sú plánované operačné výkony, ktoré sú do utorka 6. októbra pozastavené. „Situáciu nezľahčujeme, uvedomujeme si všetky súvislosti a sme pripravení na viaceré alternatívy prevádzky, ktoré môžu nastať. Apelujeme na zamestnancov, ale aj pacientov a ich rodičov, aby boli zodpovední k sebe, aj k svojmu okoliu,“ dodáva detská nemocnica.

V nemocnici budú v rámci sprísnených opatrení od 12. októbra plánované hospitalizácie na onkológii a plánované operačné a diagnostické výkony realizované iba u pacientov, ktorí majú negatívny test na COVID-19. Bez negatívneho výsledku nebude hospitalizácia na onkológii, ani výkon realizovaný. Toto sa podľa nemocnice nevzťahuje na urgentné a neodkladné stavy.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech