Počiatkovu vilu z virálneho Matovičovho videa už rieši francúzska prokuratúra

  • Igor Matovič a Juraj Šeliga dnes opäť oživili tému Počiatkovej vily v Cannes
  • Šeliga mal spracovať podnet a podať ho na francúzsku prokuratúru
  • Tá oznámila, že začala v danej veci konať
Youtube screenshot/ Igor Matovič
  • Igor Matovič a Juraj Šeliga dnes opäť oživili tému Počiatkovej vily v Cannes
  • Šeliga mal spracovať podnet a podať ho na francúzsku prokuratúru
  • Tá oznámila, že začala v danej veci konať

Minister financií Igor Matovič a poslanec NRSR Juraj Šeliga včera ohlásili tlačovú konferenciu, ktorej sa nevedelo dočkať celé Slovensko. Niet sa čomu čudovať, nazvali ju „Vila v Cannes – pokračovanie“. Prvé video o vile v Cannes, ktorú vlastní bývalý minister financií Ján Počiatek, vyvolalo v spoločnosti veľkú odozvu.

Bonjour, dobrí ľudia na Slovensku,“ prihováral sa Slovákom pred voľbami 2020 Igor Matovič z Francúzskej riviéry. Matovič vtedy odhalil vilu Jána Počiatka a prehlásil, že jej cenu odhaduje v niekoľkých desiatkach miliónov eur. „Sme na ulici, kde domy stoja 20, 30, sto miliónov eur,“ hovoril Matovič.

Igor Matovič ju vtedy demonštratívne oblepil plagátmi „Majetok Slovenskej republiky“.

Počiatkovu vilu riešia už v Cannes

Ukázalo sa, že vila stála 3,2 milióna eur. Počiatek prehlásil, že peniaze na ňu získal z úveru. „Kúpu domu som financoval z najväčšej časti z úveru. Dom samozrejme slúži ako zábezpeka,“ objasnil bývalý minister pre TV Markíza. Táto obhajoba Počiatkovi zrejme stačila. Vila je stále v jeho vlastníctve, nie vo vlastníctve Slovenskej republiky.

Posted by Juraj Šeliga – Za ľudí on Friday, October 8, 2021

Juraj Šeliga a Igor Matovič dnes verejne vystúpili, aby povedali, čo je nové v kauze Počiatkovej vily. „Po voľbách sme všetci čakali, že slovenská prokurátora začne v danej veci konať,“ prehlásil na úvod Šeliga. Povedal, že keďže prokuratúra konať nezačala, zobral to do rúk on sám.

Šeliga mal podnet podať na francúzsku prokuratúru. „Pozreli sme si francúzsku judikatúru a francúzske zákony, zozbierali informácie z verejne dostupných zdrojov o Počiatkovi a jeho podnikaní a podali na prokuratúru v Cannes,“ tvrdí.

Francúzska prokuratúra mu mala späť poslať odpoveď, že sa danou vecou zaoberá. Aktuálne má prešetrovať, ako Ján Počiatek získal majetok na kúpu vily, podrobnejšie informácie však poskytnúť nechcela. „Francúzska prokuratúra začala konať, považujem to za kľúčové,“ dodal Šeliga. 

Matovič tvrdí, že takých ako Počiatek sú stovky

Igor Matovič na tlačovej konferencii prehlásil, že Počiatek nie je jediný prípad, ale existujú stovky ľudí, ktorí si užívajú majetok z nelegálnych financií. Matovič che preto sprísňovať zákon o preukazovaní majetku. Zákon by chcel zmeniť tak, aby sa nelegálny majetok mohol dostať do rúk štátu. Má o tom už niekoľko týždňov viesť debatu s koaličnými partnermi.

Zdroje: TK/ Igor Matovič a Juraj Šeliga, Youtube/ Igor Matovič, Tvnoviny.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech