Pod bratislavským hradom čoskoro vyrastie nová štvrť. Stavba Vydrice začne čo nevidieť

  • Výstavbu prvej etapy projektu Vydrica majú spustiť začiatkom marca
  • V prvej etape postaví investor štyri rezidenčné budovy a jednu kancelársku
Vydrica
Instagram/vydrica.ba
  • Výstavbu prvej etapy projektu Vydrica majú spustiť začiatkom marca
  • V prvej etape postaví investor štyri rezidenčné budovy a jednu kancelársku

Výstavbu prvej etapy developerského projektu Vydrica, ktorý vyrastie pod Bratislavským hradom pri Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu v hlavnom meste, majú spustiť začiatkom marca. Práce skončia v roku 2024. TASR o tom informovali zo spoločnosti Vydrica Development.

Projekt, na ktorom sa doteraz realizovali prípravné práce, sa začne budovaním železobetónových nosných konštrukcií. V prvej etape postaví investor štyri rezidenčné a jednu kancelársku budovu.

Situované budú v priestore medzi Rybárskym cechom a Vodnou vežou. V ponuke bude 207 bytov, od malometrážnych jednoizbových až po päťizbové mezonety,“ spresnil developer. Okrem bytov bude v budovách k dispozícii aj 2 360 m2 kancelárskych priestorov a 3 900 m2 obchodných prevádzok.

V rámci projektu má byť obnovená aj Vodná veža

Investor deklaruje záväzok chrániť a pre verejnosť zatraktívniť tunajšie dochované historické pamiatky, ako ľadové jamy, fragmenty Kempelenovho vodovodu či historickú budovu prachárne. Projekt ráta aj s obnovou areálu najstaršej stojacej pamiatky na území hlavného mesta, a to Vodnej veže.

Projekt Vydrica má podľa investora doplniť chýbajúcu a dlhé roky zanedbávanú časť priestoru bratislavského podhradia, predĺžiť bratislavské korzo a plynulo prepojiť dunajské nábrežie s Bratislavským hradom.

Územie chce developer prestavať na novú mestskú štvrť s rešpektovaním genius loci lokality. Na historickú dôležitosť majú odkazovať viaceré tamojšie historické pamiatky, ktoré investor zachová a zrevitalizuje.

Vydrica Development vznikla ako joint venture spojením spoločností Vydrica a luxemburskej spoločnosti Ikopart, pričom manažérom projektu je developerská spoločnosť Lucron.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá