Pod najzáhadnejším mestom v histórii sa zľahla zem. Môže za to tajný vojenský experiment?

  • O Dovelande si zrejme nikdy nepočul
  • Ide však o jedno z najzáhadnejších miest v histórii
záhada
Pexels/Pixabay
  • O Dovelande si zrejme nikdy nepočul
  • Ide však o jedno z najzáhadnejších miest v histórii

Vieš si predstaviť mesto, ktoré je také záhadné, že o jeho existencii nemáme žiadne záznamy, no napriek tomu o ňom ľudia hovoria? 

Keď hovoríme o „zmiznutých mestách“, narážame na určité miesta, o ktorých neexistujú žiadne oficiálne záznamy, ale na základe svedectiev ľudí sa zdá, že niekedy museli existovať.

Tieto mestá sa občas zjavujú v príbehoch ľudí alebo sa objavia v písomných záznamoch, ktoré sa náhodne nájdu. Sú ako tie najtajomnejšie hádanky, ktoré lákajú k riešeniu a preskúmaniu, alebo ako prízraky, ktoré sa občas objavia a zmiznú tak rýchlo, ako prišli.

Záhada mesta Doveland

Začalo to ako hŕstka príbehov od starých ľudí, ktorí tvrdili, že ich rodina pochádza z mesta Doveland. Povedali, že ich rodičia alebo starí rodičia tam žili, ale mesto jedného dňa jednoducho „zmizlo“. Časom sa tieto príbehy rozšírili a hovorilo o nich viac a viac ľudí. 

Spomínali pritom niektoré podrobnosti, ako napríklad, že toto mesto bolo známe pre svoje hrdinské holuby, ktoré boli využívané v časoch vojny na doručovanie správ, alebo ako miesto, kde sa vyrábala najlepšia jablková pálenka na svete.

Je ale možné, že toto mesto skutočne existovalo? Alebo je to len produkt fantázie a spoločenských mýtov?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: The Ghost In My Machine, Q985Online, Historic Mysteries

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá