Podchod na Trnavskom mýte už nebude špinavou dierou

  • Ak by sme spísali zoznam najodpudivejších miest Bratislavy, Trnavské mýto by obsadilo jednu z prvých priečok. To však bude čoskoro minulosť.
  • Ak by sme spísali zoznam najodpudivejších miest Bratislavy, Trnavské mýto by obsadilo jednu z prvých priečok. To však bude čoskoro minulosť.

Zrejme každý obyvateľ či návštevník Bratislavy aspoň raz zažil podchod na Trnavskom mýte. Tento špinavý priestor ponechaný napospas osudu, bol roky otrasnou vizitkou Bratislavy. Miesto, ktoré je jednou zo vstupných brán do centra mesta a dôležitým dopravným uzlom, by malo pôsobiť aspoň trochu reprezentatívne. Nehovoriac o tom, že sa nachádza v blízkosti obchodného centra Central.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: Immocap Group

Snáh o vyčistenie či zveľadenie priestoru bolo veľa, no žiadna nepriniesla dlhodobý výsledok. Konečne je tu však plánovaná rekonštrukcia podchodu, ktorá sa začne už budúci pondelok a podľa slov primátora Iva Nesrovnala potrvá do leta. Náročná revitalizácia bude samozrejme spojená s obmedzeniami, no podchod budeš môcť naďalej využívať. Rekonštrukciu financuje developer Immocap Group, ktorý stojí aj za projektom nákupného strediska Central. Podchod bude prevádzkovať, od mesta si ho prenajal za 1 euro na 15 rokov.

Kompletnými úpravami prejde vnútro podchodu, kde vznikne pasáž podobná malému nákupnému centru s obchodmi, potravinami či občerstvením, ale aj vstupy do podchodu a jeho okolie. Podľa informácií portálu Sme do rekonštrukcie interiéru investuje developer 2,5 milióna eur. Mesto zas kúpi nové eskalátory za 1,2 milióna eur, od novembra začne s opravou chodníkov na Trnavskom mýte, prístreškov na nástupištiach či vybudovaním bezbariérových vstupov.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: Immocap Group

V podchode sa už nebudeš obávať o svoju bezpečnosť vďaka nonstop strážnej službe či kamerového systému. Priestory sa tiež budú denne čistiť, takže žiaden zápach už nehrozí. Podchod na Trnavskom mýte takto dostane kompletne nový moderný vzhľad a stane sa reprezentatívnym priestorom, za ktorý sa už nebudeme musieť hanbiť.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech