Podľa Mazureka chystá vláda moderné koncentračné tábory, Kotleba hovorí o elektrickom väzení. Kritizujú vládny projekt

  • Slovenská vláda spoločne s Technickou univerzitou v Košiciach oznámila vznik projektu s názvom MOVIR
  • Cieľom projektu je podľa oficiálneho popisu vytvorenie a otestovanie mobilného monitorovacieho systému
Milan Mazurek
TASR/Pavol Zachar
  • Slovenská vláda spoločne s Technickou univerzitou v Košiciach oznámila vznik projektu s názvom MOVIR
  • Cieľom projektu je podľa oficiálneho popisu vytvorenie a otestovanie mobilného monitorovacieho systému

Nový systém má byť určený na ochranu izolovaných skupín obyvateľstva pred šírením vírusových ochorení. Fungovať však má aj opačne, a teda na ochranu obyvateľstva pred izolovanou skupinou identifikovanou ako zdroj rizika. 

„Systém bude vybudovaný z mobilných senzorických prvkov, mobilnej monitorovacej stanice a cloudového dátového systému. Mobilné senzorické prvky budú inštalované vo forme samostatných, voľne stojacich zariadení, ktorých rozložením v priestore vznikne senzorická sieť,“ píše sa na oficiálnej stránke projektu.

Systém bude mobilný a nezávislý od pozemnej infraštruktúry. Projekt má okrem samotného návrhu uceleného systému za cieľ aj jeho testovanie v teréne. Nenávratný finančný príspevok (NFP) na tento projekt predstavuje viac ako 3,6 milióna eur.

Zohľadnené majú byť potenciálne vplývajúce faktory ako poveternostné podmienky, prašnosť, vibrácie či prítomnosť zvery.

„Cieľom je vytvoriť mobilný monitorovací senzorický systém, ktorý nebude závislý na lokálnych rozvodoch elektrickej energie a ktorý vizuálne nezmení ráz vymedzeného priestoru, a teda nespôsobí dodatočnú psychickú záťaž pre žiadnu z chránených strán.“

Informácii o avizovanom projekte sa chytil aj politik Milan Mazurek. Na svojej sociálnej sieti straší ľudí, že „vláda chystá moderné koncentráky“.

„Priatelia, ako blesk z jasného neba všetkých zasiahla informácia, že niekoľko totalitných bláznov bude v najbližších rokoch vo výcvikovom priestore Lešť testovať koncentračný tábor 21. storočia. Bude vytvorený z mobilných senzorických zariadení, ktoré budú nezávisle na elektrickej sieti monitorovať, či osoby, uvrhnuté do karantény, neprekročia určitú líniu, za ktorú majú zakázané prejsť,“ konšpiruje Mazurek.

Ide podľa neho o koncentračný tábor 21. storočia, no bez mreží, plotov a strážnych veží, len s využitím moderných technológií, „tým najhorším a zvráteným spôsobom“.

Tvrdí, že takto pokojne v budúcnosti dokáže vláda izolovať nezaočkovaných od zvyšku spoločnosti. „Pretože nám dajú nálepku rizikových skupín, prenášačov vírusu a podobne. Musíme to zastaviť! Táto vláda je číre totalitné zlo.“

V príspevku zároveň prikladá link na oficiálny web projektu MOVIR.

K téme sa vyjadril aj Marian Kotleba, ktorý projekt označil za elektronické väzenie.

„Vo vojenskom uzavretom priestore Lešť sa chystá vývoj elektrického väzenia pre skupinu ľudí, ktorá do toho väzenia bude úplne jasne uvrhnutá, lebo bude odmietať podriadiť sa covid opatreniam,“ myslí si šéf ĽSNS.

„Žiadne supertajné informácie k spolupráci slovenskej armády na projekte MOVIR jednoducho nie sú, vyjadrili sa Ozbrojené sily SR na Facebooku.

“Ozbrojené sily Slovenskej republiky nemajú nariadenú žiadnu pohotovosť súvisiacu s TATRA SUMMIT-om, organizovaným v Tatrách v dňoch 8. – 10. októbra 2021,” povedal náčelník generálneho štábu OS SR generál Daniel Zmeko v reakcii na publikované informácie, uvádzajú.

Trestné oznámenie na stole

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) avizoval podanie trestného oznámenia na predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu a člena mimoparlamentnej Republiky Milana Mazureka v súvislosti so zámerným šírením poplašnej správy. Informoval o tom na sociálnej sieti, informuje TASR.

Naď odmieta vyjadrenia Kotlebu a Mazureka k projektu Mobilného monitorovacieho systému pre ochranu izolovaných a rizikových skupín obyvateľstva pred šírením vírusových ochorení (MOVIR).

Rázne odmietam tieto klamstvá a poškodzovanie dobrého mena Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Politika zastrašovania je absolútne dno zúfalstva a slabosti,“ uviedol s tým, že v najbližších dňoch plánuje vo veci podať trestné oznámenie, ktoré je aktuálne pripravované.

Zdroje: movir.lf.tuke.sk, Facebook/ Milan Mazurek, Youtube/ĽSNS, Facebook/Ozbrojené sily SR, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech