Podľa nového prieskumu strávia Briti sedením na WC dvakrát viac času ako v posilňovni

  • Prieskum, ktorý sa vykonal na vzorke 2 000 dospelých Britov, priniesol prekvapujúce výsledky. Nedostatok pohybu trápi nielen mladých ľudí, ale trpí nim aj staršia časť obyvateľstva.
imgonline-com-ua-twotoone-wXUUp1l7eVp
pexels.com
  • Prieskum, ktorý sa vykonal na vzorke 2 000 dospelých Britov, priniesol prekvapujúce výsledky. Nedostatok pohybu trápi nielen mladých ľudí, ale trpí nim aj staršia časť obyvateľstva.

Podľa najnovšieho prieskumu, ktorý sa konal vo Veľkej Británii, sa zistilo, že Briti trávia na toaletách dvakrát viac času ako strávia cvičením v posilňovni. Priemerný Brit strávi sedením na toalete v priebehu týždňa až 3 hodiny a 9 minút. Cvičeniu venuje týždenne len 90 minút svojho volného času. Čo je naozaj zarážajúce, je fakt, že 26% opýtaných venuje cvičeniu menej ako polhodinu týždenne. Dokonca sa zistilo, že 12% opýtaných ani netuší, koľko voľného času by si malo pre pohyb vyhradiť.

Nezisková organizácia UKactive vykonala prieskum na vzorke 2 000 dospelých ľudí a takéto výsledky nečakala. Prieskum ukázal, že najčastejšie dôvody pre vyhýbanie sa cvičeniu sú nedostatok času spojený s dlhou pracovnou dobou a rodinné záväzky.

Napriek tomu, že čoraz viac ľudí trpí obezitou, zdá sa že sociálne siete dokážu fungovať ako motivačný prostriedok. Takmer polovica opýtaných priznala, že sledovanie svojich priateľov a známych osobností na sociálnych sieťach, ktorí propagujú zdravý životný štýl, ich motivuje k tomu, aby začali cvičiť a žiť oveľa zdravšie.

„Ľudské telo je predurčené k tomu, aby sa neustále hýbalo. Avšak, súčasný trend a moderný život nás núti zvoliť si pravý opak. Dnes sa ľudia viac zapotia sedením na stoličke zarábaním peňazí, než pri fyzickej aktivite,“ povedal Steven Ward, riaditeľ organizácie UKactive. „Hlavným problémom v oblasti zdravia je nedostatok cvičenia či čoraz častejšie zlé stravovacie návyky. Napríklad také mobilné telefóny sú paradoxne v tomto smere naším najväčším nepriateľom,“ dodal Ward.

Podľa UKactive zomrie v Británii každoročne až 37-tisíc ľudí z dôvodu nedostatočnej fyzickej aktivity. To ej naozaj alarmujúce číslo.

Profesor Sir Muir Gray, riaditeľ Národnej zdravotnej služby vo Veľkej Británii, sa k prieskumu vyjadril: „Fyzická pasivita je tichý zabijak spoločnosti a aj nevinné sedavé zamestnanie môže viesť k vážnym ochoreniam. Ľudia si často myslia, že cvičenie je len pre mladých ľudí, avšak práve dospelí sú tí, ktorí dokážu z pravidelnej aktivity vyťažiť najviac,“ dodal.

zdroj: independent.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech