Podnikatelia môžu ušetriť čas a desiatky eur. Slovensko.Digital vytvorilo ďalšiu skvelú aplikáciu

  • Slovensko.Digital vytvorilo aplikáciu, ktorá uľahčí zápis konečného užívateľa výhod do OR
  • V prípade nepodania návrhu do konca roka 2019 hrozí pokuta až 3 310 eur
unsplash.com/TASR - Pavol Zachar
unsplash.com/TASR - Pavol Zachar
  • Slovensko.Digital vytvorilo aplikáciu, ktorá uľahčí zápis konečného užívateľa výhod do OR
  • V prípade nepodania návrhu do konca roka 2019 hrozí pokuta až 3 310 eur

Občianske združenie Slovensko.Digital je známe predovšetkým tým, že sa zameriava na zvýšenie kvality digitálnych služieb štátu na Slovensku. Hlavným cieľom je vytvoriť jednoduché, zmysluplné a cenovo rozumné služby, čoho príkladom je ďalšie riešenie z ich dielne, ktoré poteší predovšetkým podnikateľov.

Aplikácia na zápis konečného užívateľa výhod

Nakoľko si do konca roka 2019 musia takmer všetky právnické osoby zapísané v obchodnom registri zapísať svojich konečných užívateľov výhod, Slovensko.Digital sa rozhodlo vytvoriť aplikáciu, ktorá túto potrebnú formalitu výrazne zjednoduší.

Aplikácia, ktorú nájdeš na tomto odkaze, prevedie používateľa niekoľkými krokmi, v ktorých vyplní údaje potrebné na zápis. Celkové vygenerovanie a registrácia pritom zaberú len zopár kliknutí.

Po vyplnení potrebných osobných údajov konečných užívateľov sa používateľ dostane k sumarizačnému kroku. Po následnej kontrole ho aplikácia vyzve k elektronickému podpisu a pripravený návrh je automaticky uložený a nahraný prostredníctvom elektronickej služby na Ústredný portál verejnej správy.

Niekoľkotisícová pokuta a administratívne poplatky

Povinný zápis konečného užívateľa výhod do obchodného registra je účinný od konca roka 2018 a v prípade, že právnická osoba nepodá návrh do konca roka 2019, hrozí jej pokuta až 3 310 eur. Napriek tomu, že zápis konečného užívateľa výhod je bez súdneho poplatku, je potrebné aby ho niekto zabetpečil. V tomto prípade sa poplatok za takúto administratívnu činnosť môže vyšplhať aj niekoľko desiatok eur.

Zdroje: Slovensko.Digital, TS, podnikajte.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK