Pohreb je možné mať už aj vo vesmíre

  • Posledná jazda môže byť lepšia ako všetky predchádzajúce. Aj keď to znie trocha morbídne, je to celkom zaujímavý nápad.
extra_large-1507285834-cover-image
Ascension Flights
  • Posledná jazda môže byť lepšia ako všetky predchádzajúce. Aj keď to znie trocha morbídne, je to celkom zaujímavý nápad.

O vesmíre stále veľa nevieme. Čo všetko sa v ňom ukrýva a aký je veľký? Najnovšie však vieme jednu novinku. Vesmírny pohreb, nech to znie akokoľvek ako zo sci-fi filmu, bude realitou. Britská spoločnosť spustila úplne novú službu, ktorá posiela pozostatky blízkych do vesmíru. Ich popol sa uvoľní až nad Zemou, čím sa vlastne celý náš svet stane konečným miestom na posledný odpočinok človeka. Cena takejto pohrebnej služby je okolo 1000 eur.

Dvaja zakladatelia spoločnosti Ascension Flights strávili niekoľko posledných rokov úspešným zasielaním stoviek predmetov do vesmíru. Po úspešnom uvoľnení zatiaľ neľudského popola do vesmíru, začnú už v novembri ponúkať túto službu verejnosti.

,,Sme na okraji ďalšieho vesmírneho veku, kedy sa priemysel v USA blíži k ponukám súkromného letu do vesmíru,“ povedal spoluzakladateľ Dr. Chris Rose a dodal, ,,mnohí z prvých generácií vesmírnych fanúšikov, ktorí sú fascinovaní vesmírnymi letmi, nikdy nezažijú to vzrušenie pohľadu z vrchu na Zem a splnenie svojich snov o vesmírnom lete. Naša nová služba umožňuje rodinám príležitosť naplniť sny svojich blízkych. Tento balíček stojí od 900 do 2000 eur. Najdrahšie služby obsahujú aj videá a fotky popola, ktorý sa vypustí vo vesmíre.“

Ako to funguje?

Služba Ascension 1 craft pozostáva z krabice, ktorá je vybavená kamerou, sledovacím zariadením a uvoľňovacím mechanizmom, pripojeným k balónu. Po uvoľnení popola do vesmíru praskne balón a spolu so zvyškom konštrukcie padne späť na Zem a bude opäť použitá. ,,Keď sa popol uvoľní, vetry stratosféry rozptýlia častice po celej planéte a skončia na celom svete,“ vyjadrila sa spoločnosť Ascension Flights.

Je to celkom zvláštny nápad, no pre niekoho môže byť naozaj vyslyšaním posledného priania. Argumenty, že človek už o tom aj tak nevie, nie sú veľmi opodstatnené. Pohreb je aj tak viac vecou pozostalých, ako zosnulého. Rozlúčiť sa a popriať posledné zbohom. Nakoľko sa majú priania rešpektovať a či sa takto niekto rozhodne je na každom. Možno túto možnosť naozaj niekto využije. Bežné pohreby už prestávajú byť jedinou možnosťou, ako sa so zosnulým rozlúčiť. A tento je jeden z tých najnevšednejších.

Zdroj: iflscience.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech