Poliaci si zvesili EČV, aby sa pretekali po slovenských cestách

  • Polícia Slovenskej republiky opäť prichytila vodičov, ktorí si chceli zo slovenských ciest urobiť pretekársku dráhu
  • Opäť išlo o Poliakov, ktorí nie veľmi radi jazdia podľa predpisov
auta
Pixabay.com (ilustračná foto)
  • Polícia Slovenskej republiky opäť prichytila vodičov, ktorí si chceli zo slovenských ciest urobiť pretekársku dráhu
  • Opäť išlo o Poliakov, ktorí nie veľmi radi jazdia podľa predpisov

Policajný zbor Slovenskej republiky dnes priniesol správu o Poliakoch, ktorí si z áut zvesili tabuľky EČV a chceli sa pretekať, no našťastie boli zastavení Políciou.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Dienstag, 2. April 2019

„Všímavá vodička si všimla tri vozidlá, ktoré nemali tabuľky s EČV a chystali sa na divokú jazdu. Chceli sa tak vyhnúť kamerám na diaľničnom úseku. Polícia vyslala na cestu viacero hliadok. Vodiči boli pokutovaní a polícia dohliadla na to, aby svojou jazdou nikoho neohrozili. Ďakujeme touto cestou všímavej občianke. Podobným vodičom odkazujeme, že ani takéto praktiky vás neuchránia od toho, aby polícia voči vám zasiahla rýchlo a promptne,“ informovala Polícia na svoje stránke.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Dienstag, 2. April 2019

Len pred pár mesiacmi pritom Slovensko šokovalo autentické video, v ktorom sa v okrese Dolný Kubín pretekali Poliaci na luxusných vozidlách Porsche, Ferrari a Mercedes. Vo vysokej rýchlosti a cez plnú čiaru nezvládli predbiehanie. Vodič Mercedesu sa stihol zaradiť, vodič Ferrari pribrzdil, pričom do neho vzápätí narazil vodič Porsche, ktorý sa čelne zrazil so slovenským vodičom Škody Fabie. Polícia prisľúbila, že bude v tomto prípade postupovať nekompromisne.

Havária na videu

AUTENTICKÉ VIDEO: PRETEKALI SA A ZABILI NEVINNÉHO OTCA RODINYVideo nie je vhodné pre citlivé povahy.Dnes na obed sa v okrese Dolný Kubín pretekali Poliaci na luxusných vozidlách Porsche, Ferrari a Mercedes. Vo vysokej rýchlosti a cez plnú čiaru nezvládli predbiehací manéver. Vodič Mercedesu sa stihol zaradiť, vodič Ferrari pribrzdil, na čo do neho vzápätí narazil vodič Porsche, ktorý sa čelne zrazil so slovenským vodičom Škody Fabie. Otec, ktorý cestoval so svojou rodinou, zahynul. Polícia bude postupovať nekompromisne. Zatiaľ bol spracovaný návrh na väzbu pre vodiča Porsche. Prípad je čerstvý, pracujeme na ňom a budeme vás neskôr informovať o podrobnostiach.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Sonntag, 30. September 2018

Zbesilo rýchle jazdy na slovenských cestách však v poslednej dobe nie sú ničím výnimočným. Polícia nemá núdzu o videá zachytávajúce Slovákov, ale aj zahraničných vodičov, predvádzajúcich kúsky ako z filmu Rýchlo a zbesilo. Ako napríklad vodič červeného Porsche, ktorému podľa Polície, mala pri vysokej rýchlosti vypadnúť pamäť.

„Vodič červeného Porsche išiel z Prešova do Koších vyše 200 kilometrovou rýchlosťou. Keď ho zastavili diaľničiari, tvrdil, že si porušenie zákona neuvedomuje. V tom prípade by sa mal vrátiť do autoškoly alebo mu vysoká rýchlosť škodí. Pamäť mu zrejme vráti prejednanie priestupku pred správnym orgánom. Našťastie bezohľadnou jazdou nikoho nezabil,“ komentuje skutok Polícia.

PRI VYSOKEJ RÝCHLOSTI MU VYPADLA PAMÄŤ

PRI VYSOKEJ RÝCHLOSTI MU VYPADLA PAMÄŤVodič červeného Porsche išiel z Prešova do Koších vyše 200 kilometrovou rýchlosťou. Keď ho zastavili diaľničiari, tvrdil, že si porušenie zákona neuvedomuje. V tom prípade by sa mal vrátiť do autoškoly alebo mu vysoká rýchlosť škodí. Pamäť mu zrejme vráti prejednanie priestupku pred správnym orgánom. Našťastie bezohľadnou jazdou nikoho nezabil.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Montag, 18. Februar 2019

Trenčianski diaľniční policajti namerali aj mladého vodiča BMW 5, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici o 85 km/hod a jazdil rýchlosťou 215 km/hodinu. 22-ročného Patrika z Čadce na vozidle BMW 5 policajti radarom Polcam namerali na diaľnici D1 medzi Ilavou a Belušou v smere jazdy na Žilinu. Ako dôvod prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti policajtom uviedol, že sa ponáhľa domov.

Patrikovi za uvedené prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici policajti uložili najvyššiu možnú blokovú pokutu, akú je možné uložiť na mieste a to 800 eur. Nakoľko nemal pri sebe potrebnú hotovosť, vodičovi policajti vystavili blok na pokutu nezaplatenú na mieste.

Mladý vodič na BMW

MLADÝ VODIČ A BMW: KEĎ VIDEL POLICAJTOV, IŠIEL POMALY, KEĎ ODIŠLI, DUPOL NA PLYN (NEVEDEL, ŽE HO "SLEDUJEME" STÁLE)Trenčianski diaľniční policajti namerali mladého vodiča BMW 5, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici o 85 km/hod a jazdil rýchlosťou 215 km/hodinu.22-ročného Patrika z Čadce na vozidle BMW 5 policajti radarom Polcam namerali na diaľnici D1 medzi Ilavou a Belušou v smere jazdy na Žilinu. U mladého vodiča BMW bola dychová skúška negatívna. Je držiteľom vodičského preukazu iba 3,5 roka. Ako dôvod prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti policajtom uviedol, že sa ponáhľa domov.Patrikovi za uvedené prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici diaľniční policajti uložili najvyššiu možnú blokovú pokutu, akú je možné uložiť na mieste a to 800 €. Nakoľko nemal pri sebe potrebnú hotovosť, vodičovi policajti vystavili blok na pokutu nezaplatenú na mieste. Diaľniční policajti budú v kontrolách merania rýchlosti jazdy pokračovať aj naďalej. Rýchlosť jazdy je jedna z najčastejších príčin zavinenia dopravných nehôd! Títo vodiči svojou riskantnou a rýchlou jazdou ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Mittwoch, 13. März 2019

„Diaľniční policajti budú v kontrolách merania rýchlosti jazdy pokračovať aj naďalej. Rýchlosť jazdy je jedna z najčastejších príčin zavinenia dopravných nehôd. Títo vodiči svojou riskantnou a rýchlou jazdou ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky,“ dodáva Políca.

zdroj: facebook.com/Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech