Policajné odbory odmietajú nosiť ružové respirátory. Krajinu trápi bizarný problém

  • Policajné odbory nesúhlasia s nosením ružových respirátorov
  • „Rešpekt pred uniformami nevychádza z farieb, ale zo správy a spôsobu práce mužov a žien, ktorí ich nosia,“ hovorí námestníčka talianskeho ministra pre infraštruktúru
Unsplash/Pawel Czerwinski, Unsplash/ Scott Rodgerson
  • Policajné odbory nesúhlasia s nosením ružových respirátorov
  • „Rešpekt pred uniformami nevychádza z farieb, ale zo správy a spôsobu práce mužov a žien, ktorí ich nosia,“ hovorí námestníčka talianskeho ministra pre infraštruktúru

Talianske policajné odbory sa vyslovili proti tomu, aby príslušníkom polície v rámci protipandemických opatrení prideľovali ochranné respirátory ružovej farby. Upozornili, že sa nehodia k ich uniformám a „hrozí poškodenie imidžu inštitúcie“, informovala v piatok agentúra AFP.

V liste adresovanom šéfovi talianskej polície, ktorý zverejnili vo štvrtok na internete, riaditeľ odborovej organizácie SAP Stefano Paoloni vyzval na kroky proti „mätúcemu“ výberu farby ochranných respirátorov FFP2.

Podľa Paoloniho musia policajní riaditelia „zachovať dekórum svojich príslušníkov a zabezpečiť, aby im nebolo nariadené vykonávať inštitucionálnu činnosť s ochrannými pomôckami vo farbe, ktorá je pre uniformu výstredná a predstavuje riziko poškodenia imidžu inštitúcie“.

Vhodnými farbami pre respirátory by boli napríklad biela, modrá alebo čierna – hodili by sa k prevažne modrým uniformám talianskych policajtov, dodal Paoloni.

S ružovou vraj konkrétny problém nemajú

V sprievodnej poznámke, ktorú citovali talianske médiá, odborári uviedli, že s ružovou nemajú žiadny konkrétny problém, no pre uniformy dôstojníkov platia určité pravidlá.

Námestníčka talianskeho ministra pre infraštruktúru Teresa Bellanova na sociálnej sieti Twitter uviedla, že „na nosení farebných respirátorov nie je nič nedôstojné“.

Rešpekt pred uniformami nevychádza z farieb, ale zo správy a spôsobu práce mužov a žien, ktorí ich nosia,“ dodala.

Odborová organizácia SAP má zhruba 20 000 členov, zastupuje teda jedného z piatich talianskych policajtov, pripomína AFP. Organizácia uviedla, že ružové respirátory boli pridelené niekoľkým policajným oddielom na severe Talianska a na Sicílii.

Nosenie rúšok je v Taliansku povinné na všetkých verejných priestranstvách vrátane exteriéru. Respirátory typu FFP2 sú povinné pre verejnú dopravu, píše AFP.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie