Policajný Facebook má vyše 300-tisíc fanúšikov a viac ako 350-tisíc sledovateľov

  • Policajný zbor má dohromady na všetkých 10 komunikačných kanáloch na sociálnych sieťach viac ako 800-tisíc sledovateľov
  • Polícia má na sociálnej sieti ďalších osem stránok v gescii jednotlivých krajských riaditeľstiev
  • Účet „policiaslovakia“ na Instagrame, ktoré je zamerané na zverejňovanie fotografií a komunikáciu s mladšou generáciou
policia SR
foto: Polícia SR
  • Policajný zbor má dohromady na všetkých 10 komunikačných kanáloch na sociálnych sieťach viac ako 800-tisíc sledovateľov
  • Polícia má na sociálnej sieti ďalších osem stránok v gescii jednotlivých krajských riaditeľstiev
  • Účet „policiaslovakia“ na Instagrame, ktoré je zamerané na zverejňovanie fotografií a komunikáciu s mladšou generáciou

Facebooková stránka polície prekonala hranicu 300-tisíc fanúšikov a počet jej sledovateľov presiahol 350-tisíc. Policajný zbor spustil svoju prvú a najväčšiu stránku na sociálnej sieti 3. apríla 2017. Z hľadiska prepočtu na počet obyvateľov je stránka „Polícia Slovenskej republiky“ dlhodobo najsledovanejšou policajnou stránkou v Európe. Agentúru SITA o tom informovala Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) SR.

„Vážim si dosiahnutie tohto míľniku, ktorý svedčí o veľkej priazni verejnosti, u ktorej sa aj takýmto spôsobom snažíme zvyšovať dôveru. Oceňujem, že sa z nášho hlavného komunikačného kanála stal nielen zdroj pre informácie o činnosti PZ, ale aj zberné miesto informácií od občanov, ktoré sú pre našu činnosť významné. Taktiež je pre nás satisfakciou fakt, že vďaka našej stránke sa podarilo zachrániť niekoľko ľudských životov, čo je vždy prvoradé,“ uviedol prezident PZ Milan Lučanský.

Policajný Facebook prináša od svojho spustenia každodenné spravodajstvo o aktualitách spätých s policajnou činnosťou z celého Slovenska, informuje o činnosti všetkých útvarov polície, predstavuje jednotlivých príslušníkov, pôsobí preventívne na seniorov, ale aj tínedžerov, vyzýva verejnosť k spolupráci na vyšetrovaní trestnej činnosti a edukatívne vplýva na široké publikum.

Ako uviedla polícia vo svojom profile na sociálnej sieti, súčasťou spravodajstva stránky sú denne aktualizované statusy týkajúce sa pandémie koronavírusu, ktoré patria medzi najčítanejšie a najzdieľanejšie v rámci všetkých slovenských stránok na Facebooku. Vďaka promptnému a častému informovaniu, ako aj príprave sumarizačných statusov o aktuálnej situácii na hraničných priechodoch či mimoriadnych opatreniach, prekonala stránka niekoľko svojich štatistických rekordov. Za jeden mesiac získala viac ako šesť miliónov komentárov, lajkov a zdieľaní, pričom jej obsah sa dostal k viac ako 3,5 milióna užívateľov. Zaujímavosťou je aj 75-tisíc zodpovedaných súkromných správ pre občanov za viac ako trojročné obdobie.

Polícia spravuje niekoľko ďaľších profilov a účtov

Policajný zbor má na sociálnej sieti ďalších osem stránok v gescii jednotlivých krajských riaditeľstiev, kde sú pre viac ako 170-tisíc sledovateľov dohromady pripravené denné aktuality z krajov, ktoré by nemali priestor na centrálnej stránke.

Účet „policiaslovakia“ na Instagrame, ktoré je zamerané na zverejňovanie fotografií a komunikáciu s mladšou generáciou, sleduje viac ako 203-tisíc fanúšikov.

PZ prevádzkuje aj stránku Hoaxy a podvody – Polícia SR. S viac ako 68-tisíc sledovateľmi je najväčšou stránkou na slovenskom Facebooku zameranou na vyvracanie dezinformácií, vrátane tých, ktoré sa týkajú koronavírusu.

PZ má dohromady na všetkých 10 komunikačných kanáloch na sociálnych sieťach viac ako 800-tisíc sledovateľov.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK