Policajt si vybil zlosť na mužovi. Video zo Starej Turej zdieľali tisícky ľudí, polícia sa k nemu konečne vyjadrila

  • Na Instagrame sa objavila séria videí, na ktorých útočia slovenskí policajti na neznámeho muža
  • Videá zdieľalo množstvo Slovákov, ktorí zároveň veľmi rýchlo odsúdili správanie polície
Reprofoto/Instagram/igor_zabak
  • Na Instagrame sa objavila séria videí, na ktorých útočia slovenskí policajti na neznámeho muža
  • Videá zdieľalo množstvo Slovákov, ktorí zároveň veľmi rýchlo odsúdili správanie polície

3 videá sa od dnešného rána objavujú na príbehoch Slovákov na sociálnych sieťach. Na záberoch je vidieť, ako na zemi leží neznámy muž zjavne pod vplyvom alkoholu a policajt naňho stupil, kopal do jeho vecí a hrubo s ním zaobchádzal.

Pred malou chvíľou sa ku kontroverznému videu vyjadril prezident policajného zboru Peter Kovařík„Citlivo vnímam zverejnené zábery, aj oprávnenosť vyjadrení verejnosti na sociálnych sieťach,“ uvádza v stanovisku.

Dodáva však, že je potrebné povedať, že incident má širšie súvislosti. Veci nikdy nie sú len čierno-biele. Pracovníci OD Tesco sa viac krát sťažovali a žiadali o vyriešenie situácie, keďže v okolí sa zdržiavajú bezdomovci, robia veľký neporiadok a ľudia sa sťažujú a vyjadrujú obavy. „Odsudzujem neadekvátny prístup akéhokoľvek policajta, súčasne je dôležité pozrieť sa na vec zo všetkých strán, vyhodnotiť okolnosti a potom vyvodiť aj zodpovednosť,“ hovorí Kovařík. 

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Igor Tomek (@igor_zabak)

Tvrdí, že v týchto miestach vykonávajú policajti hliadky častejšie. „Incidentu predchádzalo nahlásenie krádeže alkoholu bezdomovcom,“ vysvetľuje. 

„Podľa informácií, ktoré mám, sa zásah policajta skutočne javí ako neprimeraný. Pri riešení vzniknutej situácie osoba, ktorá sa dopúšťala protiprávneho konania opakovane odmietla uposlúchnuť výzvu na opustenie priestoru, bola agresívna, vyhrážala sa policajtovi zabitím jeho rodiny,“ uvádza v stanovisku. Taktiež dodáva, že toto všetko bude predmetom vyšetrovania Úradu inšpekčnej služby MV SR. 

INCIDENT V STAREJ TUREJ – STANOVISKO PREZIDENTA PZ PETRA KOVAŘÍKACitlivo vnímam zverejnené zábery, aj oprávnenosť…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Tuesday, April 20, 2021

Zdroj: Polícia SR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech