Polícia hľadá odvážnych Slovákov. Zásahové komando potrebuje posily

  • LYNX Commando alebo Útvar osobitného určenia Prezídia Policajného zboru
  • Členovia z tohto zásahového útvaru vedia okamžite operovať na celom Slovensku
zásahové jednotky
MINV
  • LYNX Commando alebo Útvar osobitného určenia Prezídia Policajného zboru
  • Členovia z tohto zásahového útvaru vedia okamžite operovať na celom Slovensku

Slovenská republika stojí na prahu významných zmien v oblasti bezpečnosti. S rastúcimi výzvami, akými sú terorizmus, organizovaný zločin, ale aj prírodné a priemyselné katastrofy, sa zvyšuje aj potreba kvalifikovaných a odvážnych jednotlivcov v štruktúrach polície. Jednou z najprestížnejších súčastí policajného zboru je bezpochyby LYNX Commando – Útvar osobitného určenia Prezídia Policajného zboru.

Členovia tohto elitného zboru musia byť profesionáli, ktorí vedia rýchlo a efektívne zasiahnuť, a to kdekoľvek.

Ak máš v sebe to, čo je potrebné, aby si sa stal členom LYNX Commanda, priprav sa na pekelný týždeň selekčného procesu, kde ti bude do hĺbky preverená fyzická, psychická a odborná pripravenosť. Ale to je len začiatok.

Ako člen tohto útvaru budeš dennodenne podstupovať náročný výcvik, aby si bol vždy pripravený čeliť najväčším hrozbám – teroristom, únoscom a zločincom z organizovaných skupín. Čakajú ťa aj zásahy v extrémnych situáciách, ako sú živelné katastrofy, dopravné nehody a priemyselné havárie. Výcvik je komplexný a zahŕňa simulácie krízových situácií podľa typových projektov – všetko s cieľom byť vždy o krok vpred.

Okrem domácich zásahov budeš ako člen útvaru súčasťou medzinárodných misií a cvičení spoločne s policajnými jednotkami z krajín Európskej únie a NATO. Dôležitou súčasťou tvojho poslania bude ochrana chránených osôb a zastupiteľských úradov Slovenskej republiky v zahraničí.

Práca v LYNX Commando si vyžaduje nielen vynikajúcu fyzickú pripravenosť, ale aj psychickú odolnosť a schopnosť rýchlo reagovať v krízových situáciách. Budeš absolvovať odborné kurzy, vrátane vyjednávania v krízových situáciách a špeciálneho výcviku pre prácu vo výškach, parašutistickú činnosť a iné.

Na oplátku za tvoje odhodlanie a službu ponúka slovenská polícia pravidelný a stabilný príjem a niekoľko benefitov. Ide napríklad o príspevok na stravovanie, rekreačné príspevky do výšky 275 eur či možnosti preventívnej rehabilitácie a kúpeľnej liečby. Budeš mať 6 týždňov dovolenky, platené voľno a príležitosti pre osobný a profesionálny rast.

Ide však o kariéru plnú výziev, kde každý deň budeš čeliť novým situáciám a kde sa môžeš stať súčasťou elitnej skupiny, ktorá ochraňuje a slúži spoločnosti. Ak máš viac ako 18 rokov, stredoškolské vzdelanie s maturitou, ovládaš štátny jazyk, si bezúhonný a spĺňaš ďalšie požiadavky, máš šancu stať sa súčasťou profesionálneho tímu.

„Po dokončení prijímacieho konania ťa musíme pripraviť na službu. Budeš prijatý do služobného pomeru a následne absolvuješ policajné vzdelanie na strednej odbornej škole Policajného zboru, kde ťa naučíme základné zručnosti a získaš vedomosti, ktoré musí poznať každý policajt,“ uvádza rezort vnútra.

Vzdelávanie policajtov predstavuje systematický a plánovaný proces.

„Zmení tvoje správanie, vyformuje tvoje postoje. Určite ťa motivuje a zvýši úroveň tvojich vedomostí a zručností. Tie budeš ako policajt potrebovať pri služobnej činnosti. Policajné vedomosti, zručnosti a návyky sa ti preto rozhodne zídu.“

Čaká ťa štúdium na Strednej odbornej škole Policajného zboru v Pezinku alebo v Košiciach. Okrem pravidelného a stabilného príjmu budeš mať ubytovanie a stravu zadarmo. Základná policajná príprava trvá 8 mesiacov. Učiť ťa budú kvalifikovaní pedagógovia. Odborníci s bohatou praxou a skúsenosťami získanými vo výkone služby.

Absolvuješ teoretické a praktické vyučovanie v odborných učebniach a vo výcvikových polygónoch. Na strelniciach a v telocvičniach budeš preto ako doma. Čo sa naučíš, preveríš aj odbornou praxou na výkonných útvaroch, teda priamo na ulici.

Zo školy by si mal odchádzať so základnými vedomosťami z právnych predpisov. Budeš vedieť použiť zbraň aj prvky sebaobrany. Cieľom je, aby sa človek stal policajtom s vyššou disciplínou, morálkou a vôľou.

„Zasvätíme ťa aj do tajomného sveta kriminalistiky a informačno-komunikačných technológií, ktoré používame. Je toho omnoho viac. Ak to nevzdáš, získaš základné policajné vzdelanie a budeš pripravený vykonávať štátnu službu policajta.“

Za štúdium neplatíš. Už ako študent dostaneš plat vo výške 954 eur mesačne a po úspešnom ukončení štúdia dostaneš 1 760 eur.

Zdroj: MINV

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá