Polícia nahrala „druhú Gorilu“. Je v nej Fico, Kaliňák aj Bödör, podľa prokurátora sa politici miešali do závažných káuz

  • Denník N informoval o nahrávke, kde sú rozhovory Fica aj Kaliňáka
Aktuálna správa
  • Denník N informoval o nahrávke, kde sú rozhovory Fica aj Kaliňáka

Podľa informácií Denníka N polícia nahrala druhú Gorilu.

Fico aj Kaliňák

Má ísť o nahrávku, ktorú Úrad špeciálnej prokuratúry založil do spisu Očistec. Denník N hovorí o priestorových odposluchoch, kde kamery zaznamenali rozhovory Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, Mareka Paru, syna Tibora Gašpara a Miroslava Bödöra.

„Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) doplnil dňa 22. 10. 2021 svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v kauze ‚Očistec’ o obrazovo-zvukové záznamy získané postupom podľa § 114 Trestného poriadku na základe príkazu sudcu pre prípravné konanie okresného súdu v inej trestnej veci, ktorú nedozoroval Úrad špeciálnej prokuratúry,” mal pre Denník N potvrdiť Úrad špeciálnej prokuratúry.

Obrazovo-zvukové záznamy, ktorými disponuje Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ako aj ich doslovné prepisy potvrdzujú snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz a diskreditovať a kriminalizovať vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry a prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry, informuje SITA.

Chatu monitorovali niekoľko dní

Fotografiu z chaty, ktorú mala polícia odpočúvať, zas získali Aktuality.sk. Záber zachytáva Roberta Fica či Miroslava Bödöra. Fotografiu na sociálnej sieti zverejnil aj šéfredaktor spravodajského webu Aktuality.sk. Podľa portálu mala polícia monitorovať chatu niekoľko dní.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Bardy (@peter_bardy)

O rozvrate hovorí ten, čo rozvracia

Dnešný deň je len potvrdením, že demokracia a právny štát sú na Slovensku v totálnom rozvrate,“ uviedol v úvode Fico. Odpočúvanie ďalej označil za absurdné a obhajoval sa tým, že sa z jeho nahrávok nikto nedozvie viac, ako bežne počúvame počas tlačových konferencií.

„Budem naďalej pracovať na dokázaní neviny nespravodlivo a z politických dôvodov obvinených nominantov opozície a osôb spájaných s opozíciou,“ uviedol Robert Fico vo vyjadrení.

V závere označil zverejňovanie spisu za špinavú prácu Lipšica.

Zdroje: Denník N, aktuality.sk, SITA, Facebook/Robert Fico

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie