Polícia pátra po dvoch 13-ročných deťoch, chlapec neprišiel domov, dievča do školy

  • 3.4. mal Filip odísť zo školy, domov už neprišiel
  • Rovesníčka Kristína sa v škole neukázala
  • Polícia vyhlásila po deťoch pátranie, prosí občanov o pomoc
zásah v Žiline
Ilustračné foto TASR/Erika Ďurčová
  • 3.4. mal Filip odísť zo školy, domov už neprišiel
  • Rovesníčka Kristína sa v škole neukázala
  • Polícia vyhlásila po deťoch pátranie, prosí občanov o pomoc

Úrady sa naliehavo obracajú na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri pátraní po 13-ročnom Filipovi, ktorý bol naposledy videný v stredu 3. apríla v okolí svojej základnej školy v Bernolákove okolo 10.35 h, ale domov sa nevrátil.

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Senci rozbehlo pátraciu akciu a žiada každého, kto by mal informácie, aby sa prihlásil. Podľa policajných správ zdieľaných na sociálnych sieťach je Filip opísaný ako približne 175 cm vysoký, štíhlej postavy a vzpriameného držania tela.

Má modré oči, kučeravé vlasy a výrazné znamienko na ľavej strane krku. V čase zmiznutia mal na sebe teplákovú súpravu tmavej farby s kapucňou a niesol čiernu tašku cez rameno. Pomoc komunity by mohla byť kľúčová pri zabezpečení Filipovho bezpečného návratu.

Polícia žiada o pomoc

​„Akékoľvek informácie k súčasnému pobytu a pohybu osoby na priloženej fotografii, nám môžete oznámiť na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne formou súkromnej správy na FB stránke Polícia SR – Bratislavský kraj,“ dodáva polícia na Facebooku.

Policajti pátrajú po 13-ročnej Kristíne

O pomoc pri pátraní žiada verejnosť aj polícia v Lučenci. Momentálne hľadajú 13-ročnú Kristínu. Dievča je chovankyňou Centra pre deti a rodiny – Pastelka vo Fiľakove. Kristína je nezvestná od stredajšieho rána (3. apríla), informuje TASR. 

Na sociálnej sieti o tom informovalo aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici. Dievča bolo naposledy videné v stredu vo Fiľakove cestou do školy, kde už však nedorazila. Odvtedy o sebe nepodala žiadnu správu.

Polícia priblížila, že Kristína mala na sebe oblečené  modré rifle, čiernu bundu a biele tenisky. So sebou mala ruksak svetlej farby. Nezvestné dievča je vysoké približne 155 centimetrov, má čierne vlasy a hnedé oči.Polícia žiada občanov, aby akékoľvek informácie, ktoré by mohli pomôcť k jej vypátraniu, oznámili na telefónnom čísle 158.

 

Správu budeme aktualizovať.

Zdroje: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj, Polícia SR- Banskobystrický kraj 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá