Polícia rieši opitého lekára na odbernom mieste. Nafúkal takmer dve promile

  • Druhé kolo testovania prebieha aj v Banskobystrickom kraji.Na bezproblémový priebeh opäť dohliadajú stovky policajtov
  • Tamojšia polícia však nahlásila opitého lekára na jednom z odberných miest
test (1)
TASR/ Erika Ďurčová, Radovan Stoklasa
  • Druhé kolo testovania prebieha aj v Banskobystrickom kraji.Na bezproblémový priebeh opäť dohliadajú stovky policajtov
  • Tamojšia polícia však nahlásila opitého lekára na jednom z odberných miest

Na odbernom mieste v Rimavskej Sobote bola vykonaná dychová skúška so zdravotníkom, ktorý vykonával odbery. Išlo o 54-ročného lekára z Rimavskej Soboty, ktorý pri dychovej skúške nafúkal 1,88 promile.

„Keďže svojím konaním mohol ohroziť životy a zdravie občanov, hrozí mu trestné stíhanie za trestný čin Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky,“ oznámila Polícia – Banská Bystrica.

OPITÝ LEKÁR NA ODBERNOM MIESTE!Na odbernom mieste v Rimavskej Sobote bola vykonaná dychová skúška so…

Posted by Polícia SR – Banskobystrický kraj on Saturday, November 7, 2020

Muž dostal pri testovaní infarkt

Šéf rezortu obrany už zverejnil prvé štatistiky k dnešnému testovaniu. K 8:00 bolo otvorených 99,3% plánovaných odberových miest, očakáva sa však 100% naplnenosť. Neotvorenie niektorých odberových miest bolo spôsobené pozitívnym testovaním niekoľkých zdravotníkov, náhradný personál je postupne doplňovaný. Materiál je kompletne zabezpečený na každom odberovom mieste.

„Situácia na jednotlivých miestach je pokojná, neevidujeme väčšie rady čakajúcich. V prípade potreby máme zabezpečené materiálne aj personálne zálohy. V Prešove sme zaznamenali udalosť – pravdepodobne infarkt občana čakajúceho na testovanie, muž bol pri vedomí, odvezený RZP do nemocnice,“ informuje Jaroslav Naď.

Na Slovensko sa od dnes bez testu nedostanete. Toto sú nové opatrenia, ktoré vstupujú do platnosti

„Za Policajný zbor môžeme zatiaľ skonštatovať, že testovanie začalo podľa plánov, pri otvorení odberných miestností sme nezaznamenali narušenie verejného poriadku. Situácia v doprave je pokojná, cesty sú prejazdné,“ informuje Polícia.

Všetci policajti, ktorí mali dnes nastúpiť na odberné miesta, boli pretestovaní. V Bratislavskom, Banskobystrickom a Košickom kraji boli všetci policajti negatívni. V Žilinskom (5), Trnavskom (1) a Trenčianskom (2) kraji pozitívnych policajtov okamžite nahradili negatívni policajti, ktorí boli pripravení v zálohe. Naďalej je k dispozícii dostatok policajtov.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky/ Banska Bystrica

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech