Polícia spustila špeciálnu akciu. Pokiaľ sa vodiči na Slovensku nespamätajú, budú dávať najvyššie možné pokuty

  • Niektorí účastníci cestnej premávky sú zrejme nepoučiteľní
  • Polícia Slovákom odkazuje, že prevencia končí, nastupuje represia
etosss
TASR,pexels.com
  • Niektorí účastníci cestnej premávky sú zrejme nepoučiteľní
  • Polícia Slovákom odkazuje, že prevencia končí, nastupuje represia

Polícia Slovenskej republiky ohlásila na svojej facebookovej stránke, že sme na našich cestách svedkami naozajstnej katastrofy. Všetkým Slovákom odkazujú „Prevencia končí, nastupuje represia.”

Za 7 dní zomrelo na cestách 14 ľudí. Len v piatok to bolo sedem. Cez uplynulý víkend hovoríme o čísle 10. Celkovo išlo o 2 chodcov, 1 cyklistu, 3 motorkárov, 5 vodičov a 3 spolujazdcov.

„Nejdeme sa nikomu prosiť a vyhrážať. Dospeli sme do štádia, že prevencia končí a nastupuje represia voči tým, ktorí si zo zákona o cestnej premávke robia trhací kalendár.“ oznámil viceprezident PZ Róbert Bozalka.

S PANI PREZIDENTKOUTíto policajti sprevádzali prezidentku Zuzanu Čaputovú v jej inauguračný deň. Viac fotografií nájdete na našom Instagrame policiaslovakia (www.instagram.com/policiaslovakia).

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Sonntag, 16. Juni 2019

Ešte v piatok viceprezident PZ vydal pokyn k zvýšenému dohľadu nad bezpečnosťou premávky policajtom po celom Slovensku. Podľa správy Polície o tom vodiči vedeli a len na policajnom Facebooku sa táto informácia dostala k tisíckam ľudí. A výsledok?

Počas víkendu prekročilo maximálnu povolenú rýchlosť 2 281 vodičov, 1 412 vodičov bolo riešených za spôsob jazdy, 146 vodičov požilo alkoholické nápoje. Preto sa Polícia rozhodla od včerajšej polnoci až do odvolania nastoliť zvýšené opatrenia na cestách, do ktorých sa zapoja aj policajti z iných útvarov. Využijú pritom nielen novú techniku na meranie rýchlosti, ale aj objektívnu zodpovednosť. Pokuty budú udeľované na hornej hranici sadzby. Pokuta za rýchlosť sa tak môže pohybovať od 30 eur do 800 eur, pri prekročení maximálnej povolenej rýchlosti o viac ako 70 km/h mimo obce.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Freitag, 14. Juni 2019

Polícia tiež uviedla, že tento stav bude na cestách trvať dovtedy, pokiaľ sa vodiči nespamätajú. Polícia sa chce taktiež zamerať na agresívnych a nezodpovedných vodičov, ktorí prispievajú vo veľkej miere k alarmujúcemu stavu na cestách.

Čítaj viac tu>>>
Vodičov čaká na Slovensku veľa nových pokút, naša polícia čerpá inšpiráciu aj z Rakúska

Na pokutách vyzbierajú desiatky miliónov eur 

Za rok 2018 vyzbierala polícia na pokutách sumu 23 709 779 eur. V porovnaní s rokom 2016 ide o pokles o 1 030 936 eur. Rovnako klesol aj počet rozdaných pokút.

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Montag, 10. Juni 2019

Za minulý rok bolo na slovenských cestách zaevidovaných 1 643 nehôd, ktoré zapríčinili vodiči pod vplyvom alkoholu, čo je o 58 viac ako v roku 2017. V roku 2008 ich bolo 3122. Ide o jednu z mála štatistík, kde polícia eviduje nárast.

Zaujímavým číslom je aj počet vodičov, ktorí sú na Slovensku evidovaní, za rok 2018 to bolo viac ako 3 500 000. V roku 2008 ich bolo viac ako 2 900 000. Nárast medzi rokmi 2008 a 2018 je 21 %.

Kompletný sadzobník pokút si môžeš pozrieť TU.

zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech