Polícia ťa môže nepríjemne prekvapiť. Pokuty bude oddnes vodičom posielať poštou oveľa viac

  • Od 1. októbra bude Polícia SR posielať pokuty poštou aktívnejšie
  • Odkazujú sa na objektívnu zodpovednosť. K pokute môžeš dostať aj fotografiu priestupku
TASR
TASR
  • Od 1. októbra bude Polícia SR posielať pokuty poštou aktívnejšie
  • Odkazujú sa na objektívnu zodpovednosť. K pokute môžeš dostať aj fotografiu priestupku

V prípade, ak sa od 1. októbra dopustíš nejakého dopravného priestupku a policajti ťa nezastavia priamo na mieste, nemusí to automaticky znamenať, že ti to prešlo. Polícia Slovenskej republiky informovala na svojej facebookovej stránke o tom, že chce začať viac využívať poštu a pokuty za priestupky bude vo zvýšenej miere poslať na adresy vodičov.

PORUŠÍTE PREDPISY, DOMOV VÁM PRÍDE FOTOGRAFIA: UŽ OD ZAJTRA BUDEME VIAC VYUŽÍVAŤ OBJEKTÍVNU ZODPOVEDNOSŤAko už polícia…

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Montag, 30. September 2019

Pokuta ti tak môže prísť spolu s fotografiou, ako sa priestupku dopúšťaš. Policajti tak apelujú na takzvanú objektívnu zodpovednosť. „Dávame vám na vedomie, že od zajtra, 1. októbra 2019, budeme vo zvýšenej miere využívať inštitút objektívnej zodpovednosti. To znamená, že v prípade nedodržania dopravných predpisov, vám môže prísť pokuta priamo domov poštou bez toho, aby vás na ceste zastavili policajti. Tým vám chceme opätovne pripomenúť striktné dodržiavanie všetkých dopravných predpisov. Čo nevidieť sú tu Vianoce a všetci si chcú sadnúť za jeden stôl živí a zdraví,“ vyjadrila sa Polícia SR na svojom Facebooku.

zdroj: TASR

Okrem toho upozorňujú vodičov na to, že v období jesene by mali byť obzvlášť opatrní. Zvýšený výskyt hmiel komplikuje situáciu na cestách. Ukončujú sa tiež poľnohospodárske práce, preto môžu vodiči častejšie stretnúť veľké pracovné stroje. Nadránom a podvečer predstavuje nebezpečenstvo tiež lesná zver.

Polícia upozorňuje na to, aby si sa nesnažil zabrániť zrážke vo vysokej rýchlosti, pretože šmyk môže spôsobiť horšie následky ako zrážka. Ak k nej príde, nesnaž sa zvieraťu pomôcť sám, ale kontaktuj políciu, poľovné združenie, štátnu ochranu prírody alebo správcu cestnej komunikácie.

„Apelujeme aj na chodcov a cyklistov, buďte opatrní a vždy sa poriadne presvedčte, či je bezpečné prejsť cez cestu. Reflexné a ochranné prvky nie je hanba používať, môžu vám zachrániť život. Každý z účastníkov cestnej premávky môže dodržiavaním dopravných predpisov a pravidiel zvýšiť svoju bezpečnosť a predchádzať nešťastiam na cestách,“ vyzýva polícia.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech