Polícia varuje ľudí, aby sa v stredu vyhli centru Bratislavy. Ak bude treba, polícia je pripravená na tvrdý zásah

  • Výročie 17. novembra je podľa policajného prezidenta dňom slobody
  • Tá je však v súčasnosti obmedzená nie z vôle štátnych orgánov, polície alebo zdravotníkov, ale nebezpečným infekčným ochorením COVID-19.
Polícia
TASR/Lukáš Grinaj
  • Výročie 17. novembra je podľa policajného prezidenta dňom slobody
  • Tá je však v súčasnosti obmedzená nie z vôle štátnych orgánov, polície alebo zdravotníkov, ale nebezpečným infekčným ochorením COVID-19.

Ak bude na zhromaždeniach organizovaných v stredu pri príležitosti výročia udalostí 17. novembra 1989 narušený verejný poriadok, polícia podľa dočasného policajného prezidenta Štefana Hamrana nekompromisne zakročí.

Uviedol to na dnešnom brífingu s tým, že slušní občania môžu očakávať zo strany polície podporu. V prípade porušovania zákona sa však policajti nebudú len nečinne prizerať.

Sú hrozbou

„Sme tam na to, aby sme dohliadali, aby verejný poriadok nebol narušovaný,“ povedal šéf polície. Výročie 17. novembra je podľa Hamrana dňom slobody, tá je však v súčasnosti obmedzená nie z vôle štátnych orgánov, polície alebo zdravotníkov, ale nebezpečným infekčným ochorením COVID-19.

zdroj: TASR/ Jaroslav Novák

Z dôvodu pandémie sú podľa policajného prezidenta všetky zhromaždenia označené ako rizikové.

Policajtov tiež vyzval, aby v prípade porušovania opatrení riešili výtržníkov priamo na mieste. „Sú hrozbou pre našu slobodu, a preto, aby sme sa vrátili do normálneho života.“

Zajtra si pripomenieme Deň boja za slobodu a demokraciu a na tento deň je v Bratislave ohlásených 10 protestov a…

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Tuesday, November 16, 2021

Primátor Matúš Vallo na sociálnej sieti pripomenul, že Bratislavu čaká na výročie revolúcie až 10 ohlásených protestov. Vyzval všetkých, ktorí sa plánujú protestov zúčastniť, aby sa správali slušne, pokojne a nenarúšali verejný pokoj.

Všetky zhromaždenia pred 32 rokmi v Bratislave aj iných mestách na Slovensku boli pokojné, bez urážok a bez násilia a každý, kto úprimne v sebe nosí odkaz novembrových dní, vie pokojne vyjadriť svoj postoj aj dnes,“ pripomína bratislavský primátor.

Členka konzília odborníkov Zuzana Krištúfková pripomenula, že pandemická situácia je momentálne veľmi vážna. „Z tohto dôvodu by som bola rada, aby každý zvážil, či sa zhromaždení zúčastní,“ povedala s tým, že v rámci veľkého počtu ľudí sa na zhromaždeniach budú určite nachádzať aj infikovaní.

Títo budú šíriť infekciu medzi ďalších účastníkov,“ skonštatovala Krištúfková. Verejnosť preto vyzvala na zodpovedné správanie, aby nebol ešte viac zaťažený zdravotnícky systém.

Bezpečnostné zložky zároveň odporúčajú jedincom, ktorí sa zhromaždení nechcú zúčastniť, aby sa v stredu v poobedňajších a večerných hodinách v Bratislave vyhli lokalitám, ako Bratislavský hrad, Národná rada SR, Prezidentský palác alebo Námestie slobody, aby nekomplikovali prípadný policajný zásah.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie