Polícia varuje, že alkohol zabíja aj na kolobežkách. Väčšina ľudí ale nevie, že istá hladina je na nich povolená

  • Elektrické kolobežky sú na výslní. Aj pri jazde na tomto prostriedku ale treba dodržiavať určité zásady
  • Polícia Slovenskje republiky upozorňuje na nebezpečenstvo spojené s alkoholom
Unsplash/ Creative Christians, Unsplash/Okai Vehicles
  • Elektrické kolobežky sú na výslní. Aj pri jazde na tomto prostriedku ale treba dodržiavať určité zásady
  • Polícia Slovenskje republiky upozorňuje na nebezpečenstvo spojené s alkoholom

Odkedy sú elektrické kolobežky dostupnejšie, využíva ich na presun množstvo ľudí. Viacerí ich považujú ako alternatívu k taxíkom. Využívajú ich ale, žiaľ, často aj vtedy, keď sú pod vplyvom alkoholu. Polícia Slovenskej republiky preto upozorňuje, že jazda s alkoholom zabíja aj na kolobežke. 

Elektrické kolobežky sú na výslní. Pri jazde však treba byť mimoriadne opatrní, upozorňujú na to aj policajti. „JAZDA S ALKOHOLOM ZABÍJA NIELEN V AUTE, ALE AJ NA KOLOBEŽKE,“ znie upozornenie Polície Slovenskej republiky, ktoré je uverejnené na nástenke policajného facebookového profilu. 

JAZDA NA KOLOBEŽKE: JAZDA S ALKOHOLOM ZABÍJA NIELEN V AUTE, ALE AJ NA KOLOBEŽKENestojí to za to. Ak sa nemáte ako dostať domov, volajte si taxík, alebo poproste známeho, nech vás hodí domov.

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, July 15, 2021

Mnoho ľudí využíva elektrické kolobežky na presun z podniku domov, častokrát sa stane, že vodiči kolobežiek sú potužení alkoholom. „Nestojí to za to. Ak sa nemáte ako dostať domov, volajte si taxík, alebo poproste známeho, nech vás hodí domov,“ vyzývajú policajti. 

Policajti tiež upozorňujú, že k hlavnej zásade bezpečnej jazdy na kolobežke patrí dodržiavanie pravidiel. Jedným z nich je, že vodič nesmie mať pri jazde v meste, obci a na ceste pre cyklistov v krvi vyššiu hladinu alkoholu ako je 0,5 promile. Navyše, mimo spomenutých oblastí nesmie mať vodič elektrickej kolobežky v krvi žiaden alkohol. 

Zdroj: Facebook/ Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie