Polícia zatkla starostu mestskej časti Bratislava Nové Mesto Rudolfa Kusého

  • Rudolf Kusý je starostom mestskej časti Bratislava Nové Mesto už druhé volebné obdobie
  • Polícia nespresnila, akého trestného činu sa dopustil
21un2018_Zrusenie_Zapasu_Slovan_Slavia_Superpohar_TK_2533540
TASR/Martin Baumann
  • Rudolf Kusý je starostom mestskej časti Bratislava Nové Mesto už druhé volebné obdobie
  • Polícia nespresnila, akého trestného činu sa dopustil

Bratislavská polícia dnes zadržala starostu časti Nové Mesto Rudolfa Kusého, informáciu priniesla agentúra TASR, píše Denník N

So zadržaným v súčasnosti vyšetrovateľ vykonáva potrebné procesné úkony,“ uvádza polícia. Kusý sa podľa polície dopustil  trestného činu proti poriadku vo veciach verejných. O aký konkrétny trestný čin ide. nespresnila.

Zatknutie prišlo ako blesk z jasného neba

Bratislavská kriminálka dnes ráno zadržala starostu mestskej časti Bratislava – Nové Mesto Rudolfa Kusého. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca mestskej časti Marek Tettinger. „K celej záležitosti sa môžeme bližšie vyjadriť, až keď budeme vedieť, čoho sa tento prípad týka. Nie sme si totiž vedomí žiadneho porušenia legislatívy, ktorého by sa mohol starosta mestskej časti dopustiť,“ uviedol hovorca.

Dodal, že zamestnancom miestneho úradu Nové Mesto nikto netlmočil žiadne relevantné výhrady či podozrenia, ktoré by zakladali podozrenie, že úrad či jeho štatutári v čomkoľvek postupovali protiprávne. Bratislavská krajská polícia dnes ráno informovala o zadržaní verejného činiteľa, ktorý je obvinený zo spáchania trestného činu proti poriadku vo veciach verejných.

Platový rozdiel medzi východom a Bratislavou je priepastný. Na rovnakej pozícii zarobíš aj o 1 300 eur viac

Ako úrad sa dlhodobo usilujeme posilňovať transparentnosť, hospodárnosť pri verejnom obstarávaní, presadzujeme efektívnejšie fungovanie samosprávy a zabezpečenie férového prostredia pre všetkých, ktorí so samosprávou prídu do kontaktu,“ uviedol hovorca a dodal, že miestny úrad Bratislava – Nové Mesto, ako aj starosta mestskej časti, boli za posledných desať rokov opakovane terčom rôznych anonymných trestných oznámení a obvinení.

Orgánom činným v trestnom konaní sme vždy poskytli maximálnu súčinnosť, rovnako budeme konať aj v tomto prípade,“ doplnil hovorca a dodal, že doteraz sa vždy všetky vznesené obvinenia ukázali ako neopodstatnené a nezmyselné. „Sme presvedčení, že inak tomu nebude ani tentoraz. V tejto chvíli nemáme vedomosť, čoho by sa malo aktuálne trestné oznámenie týkať,“ uzavrel.

Zneužitie moci verejného činiteľa

Bratislavská krajská kriminálna polícia dnes zasahovala v prípade vyšetrovania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. „Vyšetrovanie tejto trestnej činnosti bolo začaté na Okresnom riaditeľstve PZ v Bratislave III, no prípad si pre jeho rozsah a závažnosť na základe výberovej príslušnosti prevzal odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave,“ uviedla bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

Ako dodala, vyšetrovateľ v tejto súvislosti zadržal jednu osobu, ktorú na základe dôkaznej situácie obvinil z dvoch prečinov a dvoch zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa. V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Zdroj: DenníkN

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech