Politici reagujú na Huliakov experiment s rastlinkou a dymom. „Lepšie z toho rastie,“ tvrdí poslanec

  • Slovenský internet obletelo video Rudolfa Huliaka
  • Poslanec v ňom fúka dym z cigary do nádoby s rastlinou
  • Politici ostro reagujú
matovič huliak
Poslanci NR SR Igor Matovič a Rudolf Huliak Startitup/Jaroslav Rybár
  • Slovenský internet obletelo video Rudolfa Huliaka
  • Poslanec v ňom fúka dym z cigary do nádoby s rastlinou
  • Politici ostro reagujú

Video poslanca NR SR Rudolfa Huliaka (nominant SNS) obletelo celý internet. Starosta Očovej na zázname zdieľanom oficiálnym profilom SNS fajčí priamo v priestoroch Národnej rady SR a následne dym vyfukuje do nádoby s rastlinou. Fajčenie je však v celej budove prísne zakázané.

Startitupu sa podarilo spýtať sa na tento incident aj samotného Huliaka. Ešte predtým sme sa však na názor pýtali jeho poslaneckých kolegov v parlamente.

„Oni si myslia, že môžu všetko. Oni si myslia, že sú bohovia,“ pohoršil sa šéf hnutia Slovensko a bývalý premiér Igor Matovič. Podľa jeho slov sa však občania dočkajú aj závažnejších vecí, než je fajčenie v parlamente.

„Myslím si, že takýchto experimentov a ešte omnoho, omnoho nebezpečnejších si v najbližších rokoch užijeme viac,“ dodáva Matovič.

Netreba robiť drámu

Poslanca národniarov nešetril ani Juraj Krúpa z SaS. „No, má na*úlené v hlave,“ udrel poslanec. „K tomu sa nedá nič viac povedať. Sám povedal, že má základné vzdelanie a týmto to aj dokazuje,“ uzavrel Krúpa.

Kriticky sa k situácii postavil aj bývalý predseda SaS a exminister Richard Sulík. „Asi si chcel vyskúšať, že ako chutí tá cigareta, keď poruší pri tom nejaké pravidlo. Možno že aj zákon,“ hovorí Sulík.

sulik
zdroj: Startitup/Jaroslav Rybár

Na Slovensku je skutočne platný zákon o ochrane nefajčiarov, ktorý svojím konaním Huliak porušiť mohol, keďže zákon zakazuje fajčenie v úradných budovách a na pracoviskách. „Ale netreba robiť z toho veľkú drámu. Krajina má väčšie problémy,“ dodal s úsmevom Sulík.

Na názor sme sa pýtali aj Huliakovho koaličného kolegu Tibora Gašpara zo strany Smer-SD. Ten však o pomerne virálnom incidente nič nevedel. Po objasnení situácie sa Gašpar pousmial, no následne konanie svojho kolegu mierne skritizoval.

„Pokiaľ teda ideme zásadným spôsobom tvrdiť, že tieto priestory sú nefajčiarske, tak by sa asi ani takéto pokusy nemali vykonávať v Národnej rade,“ odpovedal stroho poslanec Smeru.

Huliak sa bráni

Problematickosť situácie však Rudolf Huliak nevidí. „A čo také zlé som spravil, mi povedzte?“ reagoval na našu konfrontáciu Huliak. „Fúkol som cigaretový dym do rastlinky jedným ťahom, zavrel som ju a tým to padlo,“ vysvetľuje poslanec SNS.

Následne nám Huliak objasnil, že sa svojím experimentom snažil dokázať prospešnosť cigaretového dymu, resp. CO2, pre rastliny. „Snažím sa dokázať to, že tá rastlinka mi tam lepšie z toho rastie. To je celé,“ tvrdí poslanec.

huliak
zdroj: Startitup/Jaroslav Rybár

Starostu Očovej sme sa ďalej pýtali aj na to, či mu neprekážalo, že jeho konanie je minimálne v rozpore s pravidlami NR SR. Huliak však tvrdí, že nefajčil. „Ja som zapálil cigaru, fúkol som tam a cigaru som zahasil,“ vysvetľuje poslanec. „Tú cigaru tam mám asi mesiac tú istú a vždy jej tam fúknem jeden dych a zavriem ju. To je celé,“ dodal a odkráčal.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá