Pomôžu ti získať za zrušený let až 600 eur. Cestujúci často netušia, že na tom vedia zarobiť

  • Oľga Mareková založila startup, ktorý pomáha cestujúcim v leteckej doprave
  • Až 85 % ľudí nevie o svojich právach, ktoré im dokážu zarobiť
Flywize
Oľga Mareková, Unsplash/Jaschoot.com
  • Oľga Mareková založila startup, ktorý pomáha cestujúcim v leteckej doprave
  • Až 85 % ľudí nevie o svojich právach, ktoré im dokážu zarobiť

Zatiaľ čo väčšina ľudí sa pri premiére v lietadle bojí leteckej katastrofy, Oľga pri svojom prvom lete premýšľala nad tým, čo by sa dialo, ak by jej let zrušili a nemala by letenku ani peniaze.

Vieš, čo máš robiť v prípade, keď ti zrušia let, alebo má tvoj spoj meškanie? Väčšina Slovákov nie. Od leteckých prepravcov pritom môžeš získať kompenzáciu až 600 €. A to dokonca aj niekoľko rokov po danej udalosti.

Slovenka Oľga Mareková takto našla dieru na trhu a rozhodla sa, že zúfalým pasažierom pomôže dostať z aeroliniek peniaze, ktoré im právom patria. Založila startup, ktorý to však robí trochu inak ako ostatní.

Flywize
zdroj: Oľga Mareková

V hlave mala revolučný produkt, ktorý by pomohol leteckým pasažierom vyriešiť ich problémy v reálnom čase a následne si uplatniť prípadný nárok na kompenzáciu. A tak vznikol projekt s názvom Flywize.

„Službu sme oficiálne spustili v lete tohto roka a prvým zákazníkom sme ju poskytli úplne zadarmo. Získali sme užitočnú spätnú väzbu a ľudia nám ďakovali za to, ako sme im dokázali pomôcť. To nás nakoplo ísť ďalej.“

Z Londýna na Slovensko

Spoločnosť Flywize založila Oľga v Británii, kde študovala dlhé roky. Jej biznis začal vznikať od roku 2018 počas štúdia leteckého manažmentu na univerzite vo Veľkej Británii.

Od 24. augusta 2022 má pôsobisko aj na Slovensku. Všetci traja zakladatelia sú rodení Slováci, a preto majú o motiváciu navyše pomáhať cestujúcim, ktorí letia z niektorého z našich 6 medzinárodných letísk.

„Momentálne máme 80 % zákazníkov zo Slovenska, keďže zatiaľ vyvíjame marketingové aktivity iba tu. Ľudia k nám chodia vo veľkej miere aj vďaka osobnému odporúčaniu, čo ma teší ešte viac, pretože to potvrdzuje moju teóriu. Ak je produkt kvalitný a ľudia sú s ním spokojní, tak ho radi posunú svojim známym a kamarátom,“ tvrdí podnikateľka.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: Flywize

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá