Ponuka, aká sa často nevidí: Po absolvovaní tohto kurzu budeš mať na 100 % garantovanú prácu v prestížnej firme

  • Až 3 z top 5 najlepšie platených pracovných miest (okrem manažérskych pozícií) majú pracovníci v IT
  • Naštartovať kariéru v tomto odbore môžeš priamo z pohodlia domova
  • Stačí, ak absolvuješ precízne zostavený kurz, ktorý ti zaručuje, že sa zamestnáš v jednom z najžiadanejších segmentov
green
Green Fox
  • Až 3 z top 5 najlepšie platených pracovných miest (okrem manažérskych pozícií) majú pracovníci v IT
  • Naštartovať kariéru v tomto odbore môžeš priamo z pohodlia domova
  • Stačí, ak absolvuješ precízne zostavený kurz, ktorý ti zaručuje, že sa zamestnáš v jednom z najžiadanejších segmentov

Programovacia akadémia Green Fox Academy vstúpila na slovenský trh s cieľom pomôcť ambicióznym a motivovaným ľuďom zmeniť či naštartovať ich kariéru. Zameriava sa pritom na perspektívnu IT oblasť, v ktorej dopyt po odborníkoch neustále rastie.

Od konkurencie v našej krajine sa odlišuje tým, že študentov tu učia programovať takpovediac „od nuly“ a poskytujú im aj 100 % garanciu pracovného umiestnenia.

zdroj: Green Fox

Značným benefitom je, že ich kurzy sú vedené naživo s odborníkmi. Počas štúdia tak môžeš využiť individuálny mentoring od lektorov a koučing od psychológov. Tí ti pomôžu s tréningom mäkkých zručností, zameraných napríklad na tímovú prácu, ale aj prípravu na pracovný pohovor.

V susednom Maďarsku sa práve tento bootcamp zaraďuje medzi najúspešnejšie maďarské startupy a získal niekoľko prestížnych ocenení. Za sebou ho má aj Michail z Trenčína, ktorý tvrdí, že za jednu z najväčších výhod kurzu Junior programátora považuje jeho komplexnosť.

zdroj: Green Fox

„Všetko sa učí od úplných základov. Osnovy sú nastavené systematicky tak, aby bol celý kurz zvládnuteľný, aj keď nemáte predošlé znalosti z oblasti IT alebo programovania,“ objasňuje.

Vybrať si môžeš napríklad Super intenzívny kurz, ktorý trvá necelých 5 mesiacov. Vyučovacie hodiny sa konajú každý pracovný deň od 9:00 do 18:00 hodiny.

Dostupné sú aj Večerné/víkendové kurzy, určené pre tých, ktorí chcú popri nich chodiť do práce či školy. Ich celková dĺžka je necelých 10 mesiacov. Študuje sa výlučne v malých skupinách po 7 študentov.

Výberový proces

Do spomínaného kurzu sa však nedostane úplne každý, čo má tiež svoje výhody. Najskôr ťa čaká výberový proces, vďaka ktorému aj ty sám zistíš, či je pre teba kariéra v IT to pravé. 

zdroj: Green Fox

V rámci online testu sa preveria tvoje kognitívne schopnosti a zúčastníš sa aj krátkeho online rozhovoru so psychologičkou. Očakávať môžeš tiež online skupinovú simuláciu programovania, v rámci ktorej sa sleduje tvoja digitálna gramotnosť. Na účasť v kurze nie sú nutné žiadne tradičné vstupné predpoklady, stačí ak zvládaš angličtinu. 

Potom ťa čaká samotný kurz zložený z troch modulov, ktorých súčasťou je aj pravidelné testovanie. „V rámci posledného, projektového modulu kurzu, kde v menšom tíme programujete vlastnú aplikáciu, si vyskúšaš aj simuláciu pracovného prostredia. Veľkou výhodou sú taktiež workshopy zamerané na soft skills,“ píše sa na webe akadémie.

zdroj: Green Fox

Keď budeš mať kurz za sebou, začína sa proces hľadania tvojho nového zamestnania v partnerských firmách Green Fox. Do spolupráce sú zapojené také mená ako Accenture, Barclays, Rohlík, mib:con a ďalší.

„Absolvoval som dva pohovory v rámci firmy Accenture, jeden do košickej pobočky na programovanie Service Now a druhý do pobočky v Bratislave na Microsoft Dynamics 365. Tým, že celý posledný modul kurzu som absolvoval v jazyku C#, a ten je práve potrebný na Microsoft platformu, tak som si vybral práve tú a aktuálne pôsobím v bratislavskom tíme,“ opisuje svoju skúsenosť Michail.

Platiť nemusíš hneď

Ceny kurzov sa odvíjajú od toho, pre aký balík sa rozhodneš. Ide o ceny v rozmedzí od 4 290 eur do 5 490 eur. Cena kurzu môže pôsobiť privysoká, no treba si uvedomiť, že ide o investíciu do tvojich vedomostí, ktoré ti následne budú vedieť zarobiť ešte lepšie peniaze.

zdroj: Green Fox

Kurz sa dá navyše financovať aj cez študentskú pôžičku, v rámci ktorej zaplatíš len zálohu. Akonáhle sa zamestnáš, budeš mesačne splácať 20 % z čistej mzdy junior programátora.

Ak patríš medzi ambicióznych ľudí, ktorí sa nechcú stratiť na trhu práce u nás ani v zahraničí, prihlásiť sa na kurzy môžeš do 23. októbra. So samotným kurzom potom začneš koncom novembra. Už teraz je možné prihlásiť sa aj na februárové/marcové kurzy, stačí sa odhodlať a poslať prihlášku.

Zdroj: greenfoxacademy.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá