Ponuka práce, aká sa často nevidí: Do Bratislavy sa hľadá človek, ktorý za 1 600 eur pomôže ochrániť naše lesy

  • Tím ochranárov z organizácie WWF Slovensko otvoril pozíciu, aká sa na našom pracovnom trhu objavuje len zriedka
  • Hľadá sa človek, ktorí chce prispieť k ochrane našej prírody a pracovať na medzinárodných projektoch
  • V ponuke je aj slušný nástupný plat, ktorý môže v závislosti od tvojich schopností aj ďalej rásť
Unsplash.Jorge Flores, Robert Anasch
Unsplash/Jorge Flores, Robert Anasch
  • Tím ochranárov z organizácie WWF Slovensko otvoril pozíciu, aká sa na našom pracovnom trhu objavuje len zriedka
  • Hľadá sa človek, ktorí chce prispieť k ochrane našej prírody a pracovať na medzinárodných projektoch
  • V ponuke je aj slušný nástupný plat, ktorý môže v závislosti od tvojich schopností aj ďalej rásť

WWF Slovensko (Svetový fond na ochranu prírody) je občianske združenie zamerané na ochranu prírody, najmä lesov a pralesov či voľne žijúcich zvierat. Tím združenia denne rieši praktické projekty ochrany prírody a pripomienkuje environmentálnu legislatívu aj na Slovensku.

Teraz do svojich radov hľadá nového kolegu či kolegyňu na pozíciu „ekológ“. V hľadáčiku je expert na ochranu prírody, ktorý bude prispievať k naplneniu cieľov organizácie, v oblasti ochrany a udržateľného využívania lesov.

Na tejto pozícii budeš mať možnosť pracovať čiastočne aj z domu a mesačne si na účet pripíšeš od 1 600 eur brutto. Ide o prácu na trvalý pracovný pomer s miestom výkonu práce v Bratislave.

Na starosti budeš mať okrem iného aj realizáciu projektov na medzinárodnej úrovni. Budeš tým človekom, ktorý bude napríklad zavádzať celkom nové opatrenia na ochranu vzácnych území Slovenska a nevyhneš sa ani kontrole prác v teréne.

WWF od záujemcu očakáva vysokoškolské vzdelanie druhého alebo tretieho stupňa v oblasti ekológie, ochrany prírody, lesníctva alebo environmentálnych vied. Zíde sa ti aj minimálne 3-ročná prax v relevantnej oblasti a všeobecný prehľad.

Posted by My sme les on Monday, September 20, 2021

Ide o pozíciu, ktorá si vyžaduje schopnosť spolupracovať s partnermi z rôzneho prostredia, proaktívny prístup, ochotu učiť sa a rozvíjať svoje schopnosti tímového hráča. Predsa len, môžeš sa stať súčasťou tímu, v ktorom budeš pracovať s ľuďmi z celého sveta.

Ochranárska organizácia deklaruje, že záujemcovi ponúka príležitosť priniesť zmenu a prispieť k zlepšeniu ochrany prírody na Slovensku. Zároveň získaš možnosť byť súčasťou najväčšej neziskovej organizácie zameranej na ochranu prírody vo svete.

Na tejto pozícii sa dá profesionálne rásť a pripraviť sa treba aj naozaj rôznorodé úlohy, vďaka čomu tu nehrozí pracovná monotónnosť. Dobrou správou je, že v štýle tvojej práce ti bude poskytnutá absolútna nezávislosť. Stačí, ak sa tímu WWF ozveš do 22. októbra 2021 a následné budeš zaradený do výberového konania.

Predtým, ako sem pošleš životopis, je dobré vedieť, že táto organizácia pracuje v rámci regionálnej štruktúry WWF Strednej a Východnej Európy so sídlom vo Viedni a je súčasťou celosvetovej siete WWF.

V stredoeurópskom regióne je toto združenie aktívne už viac ako dvadsať rokov a od roku 2014 má zriadené pôsobisko na Slovensku, konkrétne v Bratislave a v Banskej Bystrici.

Posted by My sme les on Monday, September 20, 2021

O tom, že agenda týkajúca sa ochrany lesov potrebuje viac pozornosti, svedčí aj najnovšia správa europoslanca Michala Wiezika. Skúsený ekológ upozorňuje, že situácia je v tomto smere veľmi zlá.

Až 85 % chránených lesných biotopov je v zlom alebo nepriaznivom stave, pričom za zhoršujúcim sa stavom lesov je nárast ťažby a spotreby tuhej biomasy na energetické účely v EÚ.

Mala by sa podľa tebá vláda zaoberať riešením klimatických otázok?

„V oblasti adaptácie na zmenu klímy EÚ ešte neprijala právne predpisy, ktoré by stanovovali ciele alebo od členských štátov vyžadovali konkrétne opatrenia. Chránené lesy predstavujú len 23 % lesov v EÚ. Na zostávajúcich 77 % neexistujú všeobecné ukazovatele na posúdenie ich zdravia.“

Podľa Wiezika súrne potrebujeme komplexný a na dôkazoch podložený prehľad o stave nechránených lesov EÚ.

„Žiaľ, skúsenosť s politikou týkajúcou sa európskych lesov považujem za jednu z najhorších v rámci môjho pôsobenia v Europarlamente. Množstvo dôkazov o zlom stave lesov je v príkrom rozpore s tvrdeniami niektorých vplyvných poslancov a dokonca členských krajín.“

Tí podľa ochranára tvrdia, že lesy sú v tej najlepšej starostlivosti už stovky rokov, všetko je udržateľné a jediným problémom je len ochrana prírody.

Tá má vytvárať prekážky pre lesníctvo, biznis s drevom a bioenergetikou. „Kĺžu po povrchu, kryjú biznis a hazardujú s lesmi a budúcnosťou nás všetkých. Boj o lesy Európy je ešte len na začiatku. Ide o Život,“ dodal.

Zdroje: WWF Slovensko, Facebook/ Michal Wiezik

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech