Populárne slovenské pojazdné kaviarne Coffee Brothers sa rozširujú do Ameriky!

  • Káva na kolesách od Coffee Brothers má namierené do Los Angeles.
  • Káva na kolesách od Coffee Brothers má namierené do Los Angeles.

Pouličná káva je u nás čoraz populárnejšia a Coffee Brothers patrí medzi najpopulárnejšie slovenské pojazdné kaviarne.

„Nie je káva ako káva, vznikli sme za účelom priniesť na trh kvalitnú kávu so sebou/coffee to go, aby sa zákazníci všetkých vekových a sociálnych vrstiev nebáli dopriať si svoj obľúbený nápoj aj mimo kaviarní,” tvrdia majitelia na svojej stránke.

foto: FB/Coffee Brothers

No vysoká kvalita kávy so sebou nie je to jediné, čo stojí za ich úspechom. Od konkurencia sa odlišujú aj tým, že celý koncept postavili na populárnom období 30-40 rokov 20. storočia. Nostalgia predáva a Coffee Brothers to využili veľmi šikovne.

„Možno si to všimnúť na našom unikátnom manuálnom stroji (žiadna automatika) od značky La Pavoni, ktorá vyrobila aj prvý komerčný a domáci kávovar na svete a patrí medzi legendy v ich výrobe, drevenom ručnom mlynčeku, štýlových doplnkoch, celkovej koncepcií s nádychom nostalgie, dobové logo, značka a v neposlednom rade dobové oblečenie spolu so swingovo-jazzovou hudbou ktorá od nás znie,“ tvrdia majitelia na svojej stránke.

foto: FB/Coffee Brothers

Ich vozíky dnes nájdeš okrem Bratislavy aj v štyroch ďalších slovenských mestách a vo Viedni. Najnovšie plánujú expanziu do USA, konkrétne do Los Angeles. Jeden zo spolumajiteľov Roman Fridrich sa tam totiž sťahuje.

„Pokiaľ viem, náš typ predaja kávy zatiaľ v Los Angeles neexistuje. Reálne uvedenie do prevádzky vidím až v apríli, prípadne v máji. Veľa závisí od povolení na úradoch a či nájdem vhodné priestory na uskladnenie vozíka,“ povedal Roman pre FinWeb.sk.

Najťažšie na expanzii za oceán bude prepraviť kaviarenský vozík. Majitelia ho plánujú rozdeliť na tri časti a poslať leteckou dopravou.

foto: FB/Coffee Brothers

Okrem expanzie do USA sa Coffee Brothers plánujú prostredníctvom franchisingu rozšíriť aj do Nemecka alebo Prahy. V pláne je aj kamenná prevádzka.

Coffee Brothers spolu so svojou priamou konkurenciou Pánom Králičkom priniesli do našich ulíc kvalitnú a štýlovú kávu. A za to si zaslúžia chválu. Do budúcna im želáme ešte viac úspechov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech