Populárny český politik čelí veľkému sexuálnemu škandálu. Jeho obete prehovorili o obťažovaní a znásilneniach

  • Niekoľko českých žien poskytlo redakciám Alarmu a Denníka N svedectvá týkajúce sa nevhodného správania istého poslanca
  • Ide o 24-ročného Dominika Feriho, ktorý všetky obvinenia poprel
pjimage - 2021-05-26T115720.776
choco_afro
  • Niekoľko českých žien poskytlo redakciám Alarmu a Denníka N svedectvá týkajúce sa nevhodného správania istého poslanca
  • Ide o 24-ročného Dominika Feriho, ktorý všetky obvinenia poprel

Mladý poslanec patrí medzi najvýraznejšie osoby na sociálnych sieťach. Informácie o tom, že sa k ženám správa nevhodne, sa objavujú už niekoľko rokov, no nikto to neriešil. Bolo to také verejné tajomstvo. V roku 2017 sa Feri verejne prihlásil k projektu Me Too, ktorý sa zaoberá najmä osvetou v oblasti sexuálneho zneužívania.

Olej do ohňa prilial nevinný Tweet, pod ktorým sa za veľmi krátky čas spustila búrlivá diskusia. Ak si komentáre prescrolluješ, nájdeš tam niekoľko klamstiev, no zároveň ťa zaskočia nie veľmi pekné obvinenia a popisy nepríjemných situácií.

S autorkou príspevku sa spojili redaktori českého Alarmu a Denníka N. Chceli zistiť, prečo vôbec Tweet vznikol. Autorka sa odvolala na rôzne príhody mladých žien, ktoré sa na ňu v poslednej dobe valia. Ide o ženy, ktoré mali byť obťažované a zneužité Dominikom Ferim. „Myslím si, že o sexuálnom zneužívaní je potrebné hovoriť. Vôbec nezáleží na tom, či je predátor verejne známou osobou,“ povedala. 

Fotky

Denník N s Alarmom sa snažili niektoré Feriho obete osloviť a overiť tak informácie uvádzané v Tweete. Ide prevažne o ženy, ktoré sa medzi sebou nepoznajú a o svojich zážitkoch s mladým politikom medzi sebou nikdy nehovorili. 

Ide o osoby, ktoré sa redakciám ozvali bez nátlaku a dobrovoľne. Rozhodli sa hovoriť a reagovať na debatu, ktorá sa otvorila nie len na sociálnych sieťach. Ženy popisovali rôzne situácie, ktoré sa mali stať v rokoch 2015 až 2020. 

Jednou z týchto žien je Petra, ktorá sa s Ferim zoznámila na vysokej škole. Chvíľu si nezáväzne písali, neskôr od nej Feri začal žiadať fotografie a pozývať ju k sebe do bytu. Toto bola len online komunikácia. Petru zaujímalo, aký Feri v skutočnosti je, a tak ho pozvala na jednu párty, kde sa mali nachádzať ich spoloční známi. Tam sa politik ukázal v plnej kráse – jednej z Petriných kamarátok začal nadávať a ešte sa na tom smial. 

Neskôr sa mladá žena ocitla v izbe s politikom sama. V izbe sa začal Feri dožadovať sexu, no keď ho Petra niekoľkokrát odmietla, začal byť agresívny. Znásilnil ju. Ráno politik z bytu odišiel a ich ďalší kontakt bol iba sporadický. 

Drž hubu

„Vždy, keď som ho pozorovala ako tú liberálnu hviezdu, ktorá má veľký vplyv na mladých, vzbudzovalo to vo mne ešte väčšiu frustráciu. Aj to je dôvod, prečo som nešla na políciu. Bála som sa, že by mi nikto neuveril,“ hovorí pre český portál. 

Na sociálnych sieťach sa s Ferim zoznámila aj ďalšia mladá žena, Markéta. V tej dobe bol Feri verejne známou osobou a podľa Markéty bolo super, že ide príkladom mladým ľuďom. Dvojica sa tak dohodla na rande. Hoci tvrdí, že večer sa vyvíjal celkom dobre, nepáčilo sa jej, že mladý politik mal neustálu potrebu ženy zhadzovať. 

Na svojich vtipoch sa smial sám. Často reagoval slovami „Drž hubu, nikoho nezaujímaš.“ Markéta v stretnutí pokračovať nechcela, no jej kamarátka s pánmi áno, tak sa spolu presunuli do jedného bytu. Po krátkom pokuse o konverzáciu Dominik po Markéte vyštartoval. Markéta to odmietla a Dominik jej navrhol, aby sa išla osprchovať. Do kúpeľne bez kľúča.

Markéta sa sprchovala, keď do miestnosti vstúpil nahý Feri. Zatarasil jej cestu a začal sa dožadovať sexu, o ktorý mladá žena nemala záujem. To však bolo politikovi jedno, a aj tak získal to, čo chcel. Túto teóriu potvrdila aj kamarátka, ktorá bola na byte s ňou. Markéta s týmto problémom na polícii nikdy nebola, pretože sa bála, že bude opäť zosmiešnená. 

Stretnutie vo vlaku

Alena s Johanou sa s mladým politikom zoznámili vo vlaku, kde nastúpil do toho istého kupé. Začali sa rozprávať a Feri začal Alenu chytať po vnútornej strane stehien a dobýjať sa jej medzi nohy. Pred celým kupé Alena jeho správanie odsúdila a požiadala ho, aby prestal. 

To sa však opäť nestalo a Feri sa snažil rukou dostať vyššie. Neskôr pridal aj iné prasačiny a mladú ženu ťahal na záchod, kde s ňou chcel mať pohlavný styk. Jeho stisk bol čoraz silnejší a mladá žena si neskôr všimla, že na ním dotknutých miestach sa vytvorili modriny.

Tieto tri príbehy však nie sú všetko, čo sa Denníku N a Alarmu podarilo zistiť. Na webe A2larm.cz si môžeš prečítať všetky z nich. 

Zdroj: Alarm

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech