Populárny model od Škodovky skončí. Nahradí ho však oživená legenda

  • Škoda budúci rok ukončí výrobu modelu Rapid.
  • Nahradí ho novinka typu Spaceback.
  • Je možné, že ponesie názov Favorit alebo Felícia po svojich predchodcoch.
Avarvarii
  • Škoda budúci rok ukončí výrobu modelu Rapid.
  • Nahradí ho novinka typu Spaceback.
  • Je možné, že ponesie názov Favorit alebo Felícia po svojich predchodcoch.

Modely Škoda sú najpredávanejšími autami na slovenskom trhu. Spoločnosť si svojou lokálnou históriou a dobrou kvalitou za pomerne výhodnú cenu vybojovala popredné miesto v stredoeurópskom automobilovom priemysle. Modely Fabia, Octavia alebo Rapid brázdia naše cesty už nejaký ten čas. Nič však netrvá večne. Škoda sa chystá ukončiť výrobu obľúbeného modelu Rapid už budúci rok.

Model Rapid spoločnosť sklamal. Očakávalo sa, že bude valcovať trh ako lacnejšia alternatíva k populárnej Octavii. Zo začiatku to možno platilo no ošiaľ upadol a čísla v retrospektíve hovoria jasne. Automobilov modelu Rapid sa v minulom roku predalo len 66 500, zatiaľ čo Octavii482 000. Ukázalo sa, že ľudia evidentne nemajú problém doplatiť si pár tisíc na komfortnejšiu Octaviu, a preto Rapid končí. Nahradiť ho má absolútna novinka.

Nový model príde už v roku 2019. Nepôjde o obrovské auto, ale ani o mestského drobca. Pôjde o Spaceback. Veľkosťou by mal o kúsok prerásť Volkswagen Golf, ktorý bude jeho konkurenciou. Škoda tentokrát nebude šetriť a za veľa peňazí prinesie aj veľa muziky. Očakávajú sa kvalitné materiály a hodnotnejšie spracovanie.

O aute nie je známych veľa technických parametrov. Vie sa však, že by malo byť pod kapotou poháňané moderným agregátommalým objemom. A aký bude názov? Šepká sa, že by mohlo ísť o znovuzrodenie slávneho Favoritu alebo Felície. Dozvieme sa o rok.

zdroj: autoexpress.co.ukautoforum.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech