Porsche a Boeing spájajú sily. Prichádza nová konkurencia pre slovenský Aeromobil?

  • Porsche a americká spoločnosť Boeing chcú priniesť na trh lietajúce zariadenie, ktoré má pomôcť mestskej doprave
  • Spoločným memorandom otvorili spoluprácu o prvých prototypoch a implementácie zariadení
BeFunky-collage
Porsche/Boeing
  • Porsche a americká spoločnosť Boeing chcú priniesť na trh lietajúce zariadenie, ktoré má pomôcť mestskej doprave
  • Spoločným memorandom otvorili spoluprácu o prvých prototypoch a implementácie zariadení

Nemecká spoločnosť Porsche podpísala memorandum o porozumení s americkým gigantom Boeingom. Spoločne majú vytvoriť nový lietajúci dopravný prostriedok, ktorý bude lietať prevažne v mestách. Automobilka Porsche to oznámila vo svojej tlačovej správe.

„Porsche sa snaží udržať ako výrobca kvalitných športových automobilov, tým, že sa stane vedúcou značkou pre prémiovú dopravu. V dlhšom horizonte to znamená presun do tretej dimenzie dopravy,“ hovorí v tlačovej správe Detlev von Platen, šéf predaja a marketingu Porsche AG.

Podľa správy obe globálne spoločnosti spájajú sily, aby vyriešili potenciálne kľúčový segment budúcnosti. Súčasťou spolupráce Porsche a Boeing je vytvorenie medzinárondého tímu, ktorý bude analyzovať a monitorovať trh so vzdušnou prepravou a potenciálny rozvoj.

Ide tak o priamu konkurenciu slovenskému lietajúcemu autu od spoločnosti Aeromobil, ktorý má veľmi podobnú myšlienku. Ten v Bratislave vyvíja lietajúce auto, ktoré by malo byť jedným z prvých svetových úspešných projektov leteckej mobility.

Slovenské lietajúce auto Aeoromobil by malo byť podľa spoločnosti dostupné v roku 2020.

zdroj: Porsche/Boeing

Po roku 2025 sa očakáva rýchla zmena

Spoločnými silam pracuje Boeing a Porsche na koncepte plne elektrického lietajúceho zariadenia. Podľa správy budú inžinieri oboch spoločností implementovať a testovať prototypy.

„Táto spolupráca zakladá na úsilí vytvoriť bezpečný a efektívny mobilný ekosystém, ktorý ponúkne možnosť rozvinúť prémiové letecké zariadenie s vedúcou automobilovou značkou,“ povedal generálny manažér Boeing NeXt, organizácie, ktorá je zodpovedná za projekt lietajúceho dopravného prostriedku.

Štúdia spoločnosti Porsche z roku 2018 dospela k záveru, že mobilná lietajúca preprava naberie na sile po roku 2025. Štúdia priniesla závery, že letecká možnosť prepravy v mestách prinesie omnoho viac efektívnu a lacnejšiu prepravu oproti súčasnej situácii.

Zdroj: newsroom.porsche.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech