Porsche mení hru. Za 15 minút nabiješ batérie ich elektromobilu na neuveriteľný dojazd

  • Rýchlosť nabíjania na nových Porsche má prekonať aj Teslu
  • Prvé elektrické Porsche príde budúci rok
  • Po sedane bude aj crossover
Porsche
Porsche
  • Rýchlosť nabíjania na nových Porsche má prekonať aj Teslu
  • Prvé elektrické Porsche príde budúci rok
  • Po sedane bude aj crossover

Už dlhšie je známe, že Porsche, podobne ako iné automobilky, chystá modely, ktoré budú poháňané len elektrickou energiou. Prvé príde však skôr ako sa plánovalo. Konkrétne už budúci rok. Súvisí s tým pomalý koniec dieselov.

Koniec Dieselov

A to vyslovene u značky Porsche, ktoré postupne úplne opúšťa svet dieselu. Problémy má napríklad dieselový Cayenne, no úplne sa prestali predávať nové dieselové Panamery či nové Sport Turismo. Nahradí ich zatiaľ len benzín, ktorý doplní práve elektrina. A Porsche navyše aktuálne uviedlo kľúčovú informáciu, ktorá súvisí s elektrickou budúcnosťou.

Ich elektrické auto máš možnosť vďaka novej technológii nabiť za 15 minút na dojazd 400 kilometrov. Konkrétne sa spomína zatiaľ len pri novopredstavenom Misson E Cross Turismo, ktorý by sa mohol dostať do predaja niekedy v priebehu budúceho roka. No obdobný systém nabíjania by mal dostať aj sedan Mission E.

Extrémny výkon

Autá majú dojazd 500 kilometrov a veľmi slušné parametre pre dynamickú jazdu. Dá sa očakávať, že Porsche prispôsobí svoje modely aj pre jazdu na okruhoch, keďže s tým majú elektromobily ešte stále problém – prehrievajú sa.

Pre systém nabíjania nepoznáme ešte presné špecifikácie. Každopádne elektrické autá od Porsche budú mať 600 koní, zrýchlenie z nuly na sto za 3,5 sekundy a základná cena by mala byť okolo 80 tisíc eur.

Zdroj: Porsche

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech