Porsche plánuje so svojím elektromobilom konkurovať Tesle hlavne cenovkou

  • Prvý elektromobil pod značkou Porsche má uzrieť svetlo sveta už za dva roky. Dokonalý dizajn a nemecká kvalita má priniesť nie len spoľahlivosť, ale aj výkonný elektromotor.
04
porsche.com
  • Prvý elektromobil pod značkou Porsche má uzrieť svetlo sveta už za dva roky. Dokonalý dizajn a nemecká kvalita má priniesť nie len spoľahlivosť, ale aj výkonný elektromotor.

Lídrom vo svete elektromobilov je síce v súčasnosti spoločnosť Tesla, avšak konkurencia sa snaží túto značku dobehnúť. Jedným z príkladov je Porsche. Nemecký automobilový výrobca, ktorý si podmanil srdcia motoristov svojou legendárnou sériou 911, sa chce zamerať aj na tých fanúšikov, ktorým nevadí mať pod kapotou elektromotor.

 

Súčasný koncept elektromobilu pod označením Porsche Mission E je známy už niekoľko rokov. Mission E, prvýkrát predstavený v roku 2015, má byť prvou generáciou elektromobilu od Porsche. Nedávno však CEO spoločnosti Oliver Blume prezradil, že Porsche plánuje svoj prvý elektromobil vypustiť do sveta už koncom roka 2019. Cenovka elektromobilu od Porsche v základnej výbave by sa mala zastaviť približne na hodnote 70 až 75- tisíc eur.

Blume na minulotýždnovej akcii, ktorá sa konala na Frankfurtskom autosalóne, oznámil, že Mission E by sa od konceptu mal líšiť len minimálne a veľkosťou sa bude nachádzať medzi dvoma modelmi, Panamera a 911.

Z pohľadu výkonu však ale Mission E nemá zaostávať za svojimi bratmi so spaľovacími motormi. Predpokladá sa, že z 0-100 km/h bez problémov zvládne za menej ako 3,5 sekundy. Samozrejmosťou bude kombinácia dvoch motorov, čím pribudne možnosť pohonu všetkých kolies. Rovnako ako Tesla, aj Porsche ponúkne viaceré možnosti a vylepšenia motorov, takže celková cena za vozidlo sa určite zvýši.

Oliver Blume nevylúčil ani to, že elektromobily od Porsche budú iba v kategórii coupé. Je teda možné, že sa v budúcnosti dočkáme aj elektromobilu v štyle Porsche Cayenne, ktoré patrí do kategórie SUV.

Zdá sa, že konkurencia sa snaží Teslu predbehnúť hlavne v oblasti maximálneho dojazdu elektromobilu. Porsche sa ale vydáva opačným smerom, a tým je rýchlosť a celkový výkon vozidla.

zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech