Poslanci OĽaNO: Ak skončí Matovič, končíme aj my. Poslanecký klub nepodporí „rituálnu popravu“ Matoviča

  • Poslanci OĽaNO pevne stoja za predsedom hnutia Igorom Matovičom
  • V kruhoch OĽaNO koluje zaujímavá iniciatíva
  • Viacero poslancov avizuje, že ak dôjde na poste premiéra k výmene, odídu z parlamentu
AKTUALNE, AKTUALNA SPRAVA, DOMOV STARTITUP
  • Poslanci OĽaNO pevne stoja za predsedom hnutia Igorom Matovičom
  • V kruhoch OĽaNO koluje zaujímavá iniciatíva
  • Viacero poslancov avizuje, že ak dôjde na poste premiéra k výmene, odídu z parlamentu

Hnutie OĽaNO je pevne presvedčené, že Igor Matovič je akousi obeťou koaličných škriepok. Za svojim vodcom si pevne stoja. Televízia TA3 prišla s informáciou, že v kruhoch OĽaNO koluje list s iniciatívou, aby poslanci v prípade výmeny premiéra odišli z poslaneckého klubu hnutia.  

👉 Pokoj a rozvaha. To teraz potrebujeme. 👉 Teatrálne vykopávanie otvorených dverí a zbytočný tlak na okamžitú demisiu Igora Matoviča len zvyšuje napätie. ☝️ Verím, že riešenie je blízko. #zachovajmepokoj

Posted by Peter Kremský, poslanec OĽANO on Friday, March 26, 2021

 

Autorom listu je podľa všetkého jeden poslanec klubu, ale ostatných poslancov obchádza s tým, aby sa k iniciatíve pridali. Ak by sa poslanci k iniciatíve pridali, poslanecký klub by prišiel o značnú čast poslancov. To by mohlo výrazne zamiešať karty a ešte viac skomplikovať i tak komplikovaný proces rekonštrukcie vlády. 

Minister Eduard Heger označil list za možný hoax, nevedel o ňom ani šéf poslaneckého klubu Michal Šipoš. Pravosť listu sa však neskôr potvrdila.

Hnutie OĽaNO pre agentúru SITA potvrdilo autenticitu medializovaného listu. „Evidujeme takúto iniciatívu niektorých našich poslancov a budeme sa ňou zaoberať na rokovaní poslaneckého klubu,“ uviedol Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽaNO.

Za falošný ho považoval aj šéf mimoparlamentnej SNS Andrej Danko. „Igor Matovič vyvoláva konflikty a takýmito listami v minulosti klamal niekoľkokrát. Nemá problém vyťahovať nahrávky, nemá problém vymýšľať si kauzy. Igor Matovič nechce dať demisiu, pretože vie, že za jeho pád by muselo hlasovať 76 poslancov,“ uviedol v stanovisku pre médiá s tým, že iniciatívu podporilo 15 poslancov za OĽaNO.

Znenie listu: 

Posledné týždne rozmýšľame, kde sme sa to dostali a nemám z toho dobrý pocit. Človeka, ktorý tu roky stál sám voči mafii, nám iní prikázali politicky popraviť a my sme povedali, že áno páni. Neviem s tým žiť a začína mi byť zo samého seba zle.

Pani Kolíková všade v médiách hovorí, ako jej Igor vždy držal chrbát a vo všetkom ju podporil. Až prišiel jeden deň a zlomila nad ním palicu, lebo porušil akési memorandum, o ktorom nakoniec vysvitlo, že nebolo ani dohodnuté a už vôbec nie podpísané. Akési čudné. Sulíka zase vytočil, lebo na tlačovke pri rozlúčke s Marekom povedal, že za Radičovej vlády ego spôsobilo pád vlády. Vraj neodpustiteľný zločin, za ktorý musí odísť z politiky. Akési čudné.

Náš premiér to nesmie vzdať po najťažšom roku v histórii Slovenska.🇸🇰 Už takto o rok zmenu k lepšiemu ľudia pochopia a pocítia veľmi výrazne.👍

Posted by Milan Kuriak on Thursday, March 25, 2021

Týždne počúvam, že tento puč tu organizuje pani z prezidentského paláca. Až zrazu pani vyzve Igora, aby podal demisiu. To nedokázali urobiť ani Ficovi či Mečiarovi a hlavne sa do toho vôbec nemá čo starať, lebo nie jej, ale parlamentu, teda nám, sa vláda zodpovedá. Akési čudné. Mafia z basy vraj na jeho hlavu vypísala odmenu a zrazu tento lynč.

Igor je svojim spôsobom naozaj blázon. Blázon, ktorý sa roky nebál stáť proti nim, až ich porazil. Dokázal spolu s nami malý zázrak a vyhrali sme voľby. Porazil Fica, ako jediný a my spolu s ním. Nešťastie pandémie mu zobralo možnosť robiť normálnu politiku, ktorú sme ľuďom sľúbili. Urobil kopu chýb, ale nepamätám si na nič, čo malo ľuďom ublížiť.

Doviezol Sputnik a naši „kolegovia“ to využili ako zámienku. Odstavili nám Mareka a teraz chcú odstaviť Igora. V čase, keď to najhoršie je za nami a svitá na lepšie časy, na neho verejne pľujú a robia z neho to najväčšie zlo, aby s takým menom z politiky odišiel. A my mlčíme. Ja nebudem. Rozhodol som sa, že v žiadnom prípade nepodporím chystanú verejnú potupnú rituálnu popravu Igora.

Príliš dlho sme ustupovali a boli sme mäkkí, až tí, ktorí rok podlo útočili na nás, dostali chuť nás totálne pokoriť. Keď zlomia Igora, nakoniec zlomia aj nás a to je cieľ. Chcú nás zničiť, lebo im smrdíme a zavadziame v ceste. Zlodejom, progresívcom, aj pani z paláca. Nastal čas, aby sme si uvedomili svoju silu. Je nás 53 a tú silu máme, nevzdávajme sa bez boja. Stál za nami, je čas sa postaviť za neho a našu dôstojnosť.

Moje rozhodnutie je pevné a nemenné, nebudem súčasťou poslaneckého klubu, ktorý sa rozhodne hodiť lídra svojho hnutia cez palubu. Budem mať vážný problém stáť za takouto koalíciou, ktorej súčasťou bude taký poslanecký klub.
Týmto vyzývam predsedníctvo Oľano, aby sa jasne vyjadrilo k našej iniciatíve.

Vážení kolegovia, ktorí pevne stojíte za Igorom, a súhlasíte s touto iniciatívou, podpíšte sa pod toto vyhlásenie.

Zdroj: TA3

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech