Poslanci v karanténe, pozitívni poslanci a predseda v nemocnici. Parlament bude mať týždeň prestávku

  • Schôdza parlamentu sa musí prerušiť až do 3. novembra
  • Pre poslancov platia rovnaké pravidlá, ako pre ostatných, bez testu nesmú ísť do práce
parlament národná rada
TASR/Jakub Kotian
  • Schôdza parlamentu sa musí prerušiť až do 3. novembra
  • Pre poslancov platia rovnaké pravidlá, ako pre ostatných, bez testu nesmú ísť do práce

Októbrová schôdza Národnej rady SR tento týždeň pokračovať nebude. Poslanecké grémium sa dnes uznieslo, že schôdza bude pokračovať v utorok 3. novembra o 9:00. Agentúre SITA to potvrdil predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš.

Väčšina poslancov absolvovala v piatok 23. októbra testovanie na ochorenie COVID-19 antigénovými testami po tom, ako predseda strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba na sociálnej sieti informoval, že bol pozitívne testovaný. Ochorenie hlásia v klube hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ĽSNS, Sme rodina a Smer-sociálna demokracia (Smer-SD). Viacerí poslanci, ktorí prišli s pozitívne testovanými do kontaktu, sú v karanténe.

Predseda parlamentu Boris Kollár leží v nemocnici po sobotňajšej dopravnej nehode v Bratislave, v parlamente ho zastupuje podpredseda Gábor Grendel. Ten na tlačovom brífingu uviedol, že pre poslancov platia rovnaké pravidlá ako pre všetkých ostatných zamestnancov. Nesmú teda ísť po 1. novembri do práce bez toho, aby mali vykonaný test na koronavírus.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK