Poslanci zo Smeru a od Kotlebovcov chcú „chrániť normálne Slovensko“. Spojili sa v spoločnej platforme

  • Dvaja poslanci zo Smeru a dvaja od Kotlebovcov vytvorili spoločnú platformu s názvom Za hodnotové Slovensko
BeFunky-collage (72)
Poslanci (na snímke zľava) Ján Podmanický a Marián Kéry zo Smeru, Tomáš Taraba a Filip Kuffa z ĽSNS, TASR/Michal Svítok
  • Dvaja poslanci zo Smeru a dvaja od Kotlebovcov vytvorili spoločnú platformu s názvom Za hodnotové Slovensko

Kým v predchádzajúcom volebnom období mala byť vláda strany Smer hrádzou proti extrémizmu, v tomto volebnom období to už zrejme neplatí. Dvaja konzervatívni poslanci z radov Smeru-SD sa spojili s poslancami ĽSNS. Hovoria o sebe ako o zoskupení konzervatívcov a radi by v skupine privítali aj koaličných poslancov. Informuje o tom portál Aktuality.sk.

Nejde o novú stranu, ani o spojenie Smeru s Kotlebovcami na celostraníckej úrovni. Je to skupina poslancov s názvom Platforma za hodnotové Slovensko. Zatiaľ má štyroch zakladajúcich členov. Za Smer sú to Ján Podmanický a Marián Kéry, za Kotlebovcov-ĽSNS sú to Tomáš Taraba a Filip Kuffa. „Ak sa jedná o hodnotové záležitosti, ak sa jedná o ochranu normálneho, prirodzeného Slovenska, v takom prípade sa poslanci naprieč politickým spektrom vedia spojiť,” vyhlásil Podmanický na tlačovom brífingu.

Poslanci tvrdia, že ich spojila správa o stave činnosti verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej. Jej správu nevzal parlament na vedomie, čo títo štyria poslanci vnímajú ako porážku liberalizmu. Poslanec Podmanický si vie predstaviť, že by sa v zoskupení objavili aj koaliční poslanci. Osobne pozval Annu Záborskú a Richarda Vašečku.

Poslanci z tejto platformy chcú napríklad predložiť v parlamente zákon o zatvorení obchodov v nedeľu.

 

 

Zdroj: Aktuality.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech