Poslanec NR SR dnes zaútočil na policajta. Kotlebovci tak majú ďalší problém

  • K incidentu sa vyjadrila slovenská polícia, pobúrený je aj Peter Bárdy
  • Ide o poslanca strany Kotlebovci - ĽSNS
TASR/KR PZ v Nitre,Jakub Kotian
  • K incidentu sa vyjadrila slovenská polícia, pobúrený je aj Peter Bárdy
  • Ide o poslanca strany Kotlebovci - ĽSNS

Dnes popoludní sa na hraničnom priechode Horné Srnie v okrese Trenčín konal protest. Zúčastnil sa na ňom okrem iných aj jeden z poslancov Národnej rady Slovenskej republiky. Ten počas protestu zaútočil na policajta, ktorý na situáciu dohliadal. Poslanca okamžite zatkli. Ide o Petra Krupu, zo strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko.

Protest sa týkal hraničného priechodu medzi Slovenskom a Českom, je uzatvorený a to výrazne komplikuje život ľuďom, ktorí do práce dochádzajú k susedom. Protestu sa zúčastnilo približne dvesto ľudí, medzi nimi boli aj Peter Krupa a Marcel Urban, ktorých z neho viezla polícia.  

K roztržke zverejnila svoje stanovisko aj naša polícia, ktorá celý incident potvrdila. „Polícia má situáciu plne pod kontrolou a je naozaj absolútne nepochopiteľné, keď si niektorí ľudia vybíjajú svoju zlosť na policajtoch, ktorí si plnia svoje povinnosti vyplývajúce z uznesenia vlády. Žiadame verejnosť, aby rešpektovala pokyny policajtov a nevyvolávala zbytočné roztržky. Tie nakoniec brzdia všetkých, ktorí chcú bez problémov prejsť cez hranice,“ uviedol k prípadu prezident Policajného zboru Peter Kovařík. Podotýkajú tiež, že práve disciplinovanosť celý proces prechodu cez hranice urýchli.

K incidentu a celému pôsobeniu poslanca sa vyjadril aj slovenský novinár a šéfredaktor portálu Aktuality.sk Peter Bárdy. Komentuje poslancove správanie a kritizuje, že Krúpa sedel v poslaneckej lavici viac než päť rokov a prvýkrát sa pri rečníckom pultíku vyjadril len pred dvoma týždňami.

Tiež spomína, že v roku 2014 pri jeho kandidatúre na post primátora a poslanca v Novej Dubnici na plagátoch voličom sľuboval návrat slovenskej koruny. Poukazuje aj na jeho status, v ktorom v roku 2012 napísal: „Musíme zaistiť existenciu našej rasy a budúcnosť bielych detí.“

Klasický kotlebovský rasista a antisemita blúzniaci o židoglobalistoch, čo vlastne ani netuším, čo je, je ukážkou intelektuálno-hodnotového podhubia strany, ktorá by nemala mať vo fungujúcich demokraciách miesto v parlamente. Lenže v našej gubernii sa k nej dokonca voliči otvorene hlásia a časť koaličných “hodnotových” kádrov zdieľa s kotlebami aj poslancom Krupom rovnaké hodnoty,“ píše vo svojom statuse Bárdy.

Okrem Petra Krupu polícia zadržala aj člena ĽS Naše Slovensko Marcela Urbana, informuje na Facebooku Marian Kotleba. Policajt je v poriadku, utrpel drobné zranenia ruky, aj napriek tomu však ide o útok na verejného činiteľa.

Zdroje: TASR, SITA, Facebook Polícia Slovakia, Facebook Peter Bárdy, Facebook Marian Kotleba

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech