Poslanec si po obvineniach zo sexuálneho zneužívania maloletých pozastavil členstvo v OĽaNO. Trvá ale na svojej nevine

  • Poslanec Ján Herák uvádza, že tábory organizuje už 15 rokov a obvinenia nie sú pravdivé
  • Verí, že dokáže svoju nevinu
Ján Herák
Ján Herák, TASR/Martin Baumann
  • Poslanec Ján Herák uvádza, že tábory organizuje už 15 rokov a obvinenia nie sú pravdivé
  • Verí, že dokáže svoju nevinu

Poslanec Národnej rady (NR) SR Ján Herák si dočasne pozastaví členstvo v klube OĽANO, urobí tak v súvislosti s obvinením voči jeho osobe zo zneužívania maloletej osoby. Členstvo si pozastaví, dokým sa vec nevyšetrí. Verí v dokázanie svojej neviny. Informoval o tom na dnešnej tlačovej konferencii.

Kým nebude vec vyšetrená

„Som pripravený poskytnúť maximálnu súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní, plne dôverujem týmto orgánom a verím, že očistenie môjho mena a preukázanie mojej neviny zo skutku, ktorý sa mi v uznesení kladie za vinu, samozrejme, dokážem,“ povedal.

Členstvo v klube si chce pozastaviť dovtedy, kým nebude vec riadne vyšetrená, a kým nebude zbavený obvinenia.

Vzhľadom na to, že sa uskutočňuje trestné konanie, všetky skutočnosti chce najskôr oznámiť orgánom činným v trestnom konaní. Médiá vzhľadom na početné otázky vyzval, aby rešpektovali inštitút prezumpcie neviny. Deklaroval záujem, aby sa vec uzavrela čo najskôr.

Ján Herák
zdroj: TASR/ Jakub Kotian

Bez opory a lásky

Herák odmieta, že by sa dopustil vecí, z ktorých bol obvinený. „Tábory pre deti organizujem už 15 rokov. Často išlo o deti z detských domov, z neúplných rodín či z vylúčených komunít. Ja sám som vyrastal v detskom domove. Chápem, aké je to ťažké, vyrastať bez opory rodičov, bez lásky. Chápem preto, že niekedy majú deti potrebu si vymýšľať či zaujať,“ cituje jeho slová TV Markíza.

Ak by ho však odsúdili, hroziť mu môže trest až do výšky desiatich rokov väzenia.

Zdroj: tvnoviny.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie