Poslanec Taraba prerazil dno, davu predhodil dcéru prezidentky Čaputovej. Šikana ako v stredoveku, reaguje polícia

  • Poslanec Taraba prekročil akékoľvek pomyselné hranice
  • Atakuje dcéru prezidentky Čaputovej
čaputová fashion live
Tomáš Gál, Fashion LIVE!
  • Poslanec Taraba prekročil akékoľvek pomyselné hranice
  • Atakuje dcéru prezidentky Čaputovej

Bývalý člen klubu ĽSNS a súčasný predseda strany ŽIVOT svojim správaním na sociálnych sieťach vzbudzuje vášne. Niet sa čomu čudovať. V jeho príspevkoch absentujú akékoľvek morálne zásady.

Hlboko cez čiaru

Počas dnešného dňa zverejnil status s fotografiou dcéry prezidentky Zuzany Čaputovej, Emmy Čaputovej.

Záber pochádzal z módnej prehliadky, ktorá sa odohrala cez víkend. „Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku, uviedol v popise príspevku.

Tomáš Taraba je známy tým, že si na sociálnej sieti robí žarty z prezidentky aj členov vlády a pre „lajky“ šíri klamstvá a polopravdy. V kontexte jeho profilu tak ide o zosmiešnenie vzhľadu mladej modelky.

Reakcie ľudí na seba nenechali dlho čakať a jeho výrok v komentároch odsúdili. Práve ste prerazil to najhlbšie dno. Normálne ľudí oslovujem slušne, ale vo vašom prípade to fakt nejde. Toto je hlboko cez čiaru. Keď už si neviete pomôcť, „odbavujte“ sa na seberovných, nie na deťoch,“ uviedol jeden z používateľov Facebooku.

Azda najbolestivejším zistením pre našu spoločnosť je to, že v radoch našich politikov sa nachádzajú aj osoby, ktoré podobný druh správania nepovažujú za neprijateľný. Taraba sa totiž v jednom z komentárov obhajoval tým, že na svojom statuse nevidí nič pohoršujúce.

„Pán poslanec, skúste si nabudúce vybrať seberovného súpera, nie 17-ročné dieťa,“ zareagovala na jeho výrok novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová.

K útoku sa vyjadrila aj prezidentka

Kauza nenechala chladnou ani prezidentku Zuzanu Čaputovú. Svojej dcéry sa zastala na Facebooku.

Útok na politika alebo političku cez jeho deti je politické dno. Poslanec Taraba by sa o moju dcéru nikdy nezaujímal, keby to nesúviselo s mojou funkciou. Ľudskej zlobe a hlúposti musím v živote čeliť, ale moje deti z toho vynechajte!“ napísala.

Útok na politika alebo političku cez jeho deti je politické dno. Poslanec Taraba by sa o moju dcéru nikdy nezaujímal,…

Posted by Zuzana Čaputová on Tuesday, October 19, 2021

Nízke povedomie o duševnom zdraví

Mnohí označujú pandemické obdobie za také, ktoré odhalilo aj prehĺbilo mnoho problémov v oblasti duševného zdravia.

Takéto útoky (a o to viac v čase, kedy ako spoločnosť riešime psychické problémy mladých ľudí) nesmú zostať bez verejného odsúdenia,“ uviedla Iniciatíva Mladí proti fašizmu.

Pán Taraba podobne nevhodné statusy zverejňuje v čase, kedy približne štvrtina Slovákov uvádza, že má medzi blízkymi človeka s lekárom diagnostikovanou duševnou poruchou. Takéto údaje vyplynuli z prieskumu Ligy za duševné zdravie.

„Ľudia svoje zdravie hodnotia najčastejšie ako „dobré“, či už ide o celkové alebo duševné zdravie. 10 % ľudí uviedlo, že mali niekedy v živote lekárom diagnostikovanú duševnú poruchu. Je to signifikantne menej ako priemerný výskyt duševných porúch v populáciách iných krajín. Naše zistenie poukazuje na nízke povedomie Slovákov o duševnom zdraví, prejavoch duševných porúch a dostupnosti služieb starostlivosti o duševné zdravie,“ uviedla Doc. MUDr. Alexandra Bražinová, PhD., MPH z Ústavu epidemiológie Lekárskej fakulty UK.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mladí proti fašizmu (@mladiprotifasizmu)

Exemplárny prípad šikanovania cez internet

Príspevok poslanca Tarabu odsúdila aj Polícia Slovenskej republiky. Tí uviedli, že útok na mladistvú osobu podnecuje nenávisť a šikanu.

Príslušníci polície ďalej uviedli, že v rámci ich činnosti na sociálnych sieťach nekomentujú vyjadrenia politikov a je jedno z ktorého politického tábora pochádzajú.

Avšak v tomto prípade boli prekročené akékoľvek hranice. Osoba, ktorá by mala byť vysokou autoritou, sa rozhodla podhodiť na verejný lynč mladistvé dievča, ktoré nemá ani 18 rokov. Je úplne jedno, o koho dcéru ide. Je to bezbrehý útok na dieťa len kvôli jeho vzhľadu,“ uviedla Polícia Slovenskej republiky.

Ďalej dodali, že ide o exemplárny prípad šikanovania cez internet a podobné správanie prirovnali k stredoveku.

„Je to niečo, proti čomu Policajný zbor roky bojuje. Je to názorná ukážka toho, že bezcitné správanie na internete môže dosiahnuť taký rozmer šikany, ktorý môže viesť k tej najväčšej ľudskej tragédii,“ uzavrela polícia.

V parlamente sedí viacero poslancov, ktorí nedokážu nájsť úctu k politickým oponentom, alebo ženám ako takým. Tento počin poslanca Tarabu je ale ešte nechutnejší. Obávam sa, že teraz bude mesiac chodiť po svete ako najväčší geroj, lebo sa odbavil na vzhľade 17-ročného dievčaťa,“ reagovala na status poslankyňa Janka Bittó Cigániková.

Zdroje: Instagram/mladiprotifasizmu, Facebook/Tomáš Taraba , dusevnezdravie.sk, Facebook/policia slovenskej republiky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie