Posledná aprílová sobota bude patriť Vínšpacírke

vinna
Black apple

Koniec apríla bude v meste patriť obľúbenému podujatiu Vínšpacírka, ktoré tento rok otvorí svoj jubilejný 10. ročník. Jedinečné vinárske podujatie sa bude konať 27. apríla na Námestí SNP v Banskej Bystrici v obvyklom čase od 14:00 do 20:00 hod.

Aj tento rok si organizátori pripravili ocenenie Vínšpacírky – Osobnosť enológie a vinárstva a na podujatí tiež slávnostne otvoria letnú sezónu.

Desiaty ročník podujatia Vínšpacírka bude výnimočný. Účasť potvrdilo rekordných 40 vinárstiev, ktoré prinesú na degustáciu vyše 400 vzoriek tých najlepších remeselných slovenských a zahraničných odrôd vín. Aj tento rok si návštevníci v deň podujatia kúpia degustačný vínny set na určených výdajných miestach, ktorý bude zároveň vstupenkou na podujatie. Cena vstupu je 10 €. Vstup na najbohatšiu vínnu cestu si však môžete kúpiť aj v predpredaji.

vinspacirka_2023.04.22_0335
zdroj: Black apple

vinspacirka_2023.04.22_0004
zdroj: Black apple

„Pre nedočkavých milovníkov vína sme pripravili predpredaj lístkov. Lístky sú tento rok dostupné na dvoch miestach, a to na Námestí SNP v prevádzke Leroy Bar & Café a v Sásovej v prevádzke Brewhouse Leroy. Počet lístkov na podujatie je aj tento rok limitovaný, preto odporúčame návštevníkom, aby sa nespoliehali na náhodu a kúpili si lístky s predstihom. Vstupy zakúpené v predpredaji vymeníme návštevníkom za degustačný vínny set na výdajných miestach podujatia,“ povedal Andrej Patráš z Cechu hostinských.

Návštevníci sa môžu tešiť na výberové vína aj od nováčikov – Kollar Winery, Víno Kanich, Najväčšia pivnica v Pukanci, Vinárstvo Trnovec, Víno Kmeťo či rakúske vinárstvo Weingut Hiedler.

vinspacirka_2023.04.22_0560
zdroj: Black apple

„Tento rok bude výnimočný, čo sa týka programu podujatia aj zúčastnených vinárstiev. Sme hrdí na to, že Vínšpacírka píše svoj príbeh už 10 rokov a každý rok ponúka návštevníkom viac. Tešíme sa, že pribúdajú aj malé rodinné a ich výnimočné vína,“ hovorí Martin Turčan, mestský poslanec a člen organizačného výboru.

Výnimočnú atmosféru podujatia bude aj tento rok dopĺňať Jazz festival. O 15:00 hodine primátor mesta Ján Nosko slávnostne spustí fontánu, čím otvorí letnú sezónu v meste. Už tradičným bodom programu bude aj odovzdávanie ocenenia Vínšpacírky, ktoré tento rok získa výnimočná osobnosť z nastupujúcej generácie vinárov.

vinspacirka_2023.04.22_0823
zdroj: Black apple

Viac informácií nájdete na www.vinspacirka.sk.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá