Pošta doručila list po 76 rokoch. Vojak ho napísal matke po druhej svetovej vojne

  • Vdova v americkom meste nedávno dostala zaujímavú poštu
  • Mohla si tak pripomenúť svojho manžela, ktorý zomrel pred šiestimi rokmi
  • Vojak písal svojej matke o situácii v Nemecku po vojne
Vojak
Nara.getarchive/SPC 5 George Tzer
  • Vdova v americkom meste nedávno dostala zaujímavú poštu
  • Mohla si tak pripomenúť svojho manžela, ktorý zomrel pred šiestimi rokmi
  • Vojak písal svojej matke o situácii v Nemecku po vojne

Život prináša prekvapivé príbehy. Inak to nie je ani v prípade amerického vojaka, ktorý bol počas Druhej svetovej vojny odvelený do Nemecka, o ktorom natočila reportáž televízia Boston25.

Všetko bolo v poriadku

John Gonsalves v roku 1945 posielal listy svojej matke v Massachusetts. Jeden z nich však nikdy nedostala. Tento list sa objavil teraz, 76 rokov po jeho odoslaní. V čase odoslania mal armádny seržant 22 rokov. Po celý ten čas ležal list neotvorený v poštovom sklade v Pittsburghu. 

„Drahá mama, dnes som od teba dostal ďalší list a potešilo ma, že je všetko v poriadku,“ písal Gonsalves svojej matke. „Čo sa týka mňa, mám sa dobre a aj s ostatnými vychádzam dobre. Problém mám s jedlom, to je väčšinou mizerné,“ pokračoval. List bol odoslaný po oficiálnom konci vojny v decembri. 

Na konci listu ešte píše o nádeji, že sa s matkou čoskoro uvidí a posiela jej lásku a bozky. 

Odoslanie listu prioritou

Pošta sa rozhodla doručiť list adresátovi, nanešťastie bola Johnova mama aj John už mŕtvi. Nakoniec sa rozhodli nájsť vdovu, ktorá prežila svoj život s Johnom. Tá potvrdila, že jej manžel zomrel v roku 2015. 

„Predstavte si to! 76 rokov!“ Reagovala Angelina Gonvales v televízií. „Nemohla som tomu uveriť,“ nadšene rozprávala. Vidieť znova jeho rukopis bol pre ňu úžasný zážitok. Angelina má dnes 89 rokov. Vďaka listu jej manžel bol aspoň na chvíľu s ňou, tvrdí. 

Doručovateľská spoločnosť poslala Angeline vysvetlenie. Nie sú si istí, kde sa tento list nachádzal posledných 70 rokov, preto jeho doručenie pokladali za prioritu. 

Podľa CBS rodina Gonsalvesovcov neskôr spoločnosti zavolala a poďakovala sa im. List dostali pred Vianocami. „Bol to smiešny pocit, Vianoce boli jedno z jeho najobľúbenejších období v roku,“ dodala vdova.

Zdroje: Boston25, CBS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie