Potrebuješ investora? Nová česká platforma môže byť tou správnou cestou

  • Kým získať sponzora v Silicon Valley vyžaduje teoreticky krátku prechádzku na pivo, na Slovensku sa startupy s touto záležitosťou trápia.
silicon-valley-season-2-ep-3-thumb
  • Kým získať sponzora v Silicon Valley vyžaduje teoreticky krátku prechádzku na pivo, na Slovensku sa startupy s touto záležitosťou trápia.

fresh

Investičné fondy tu síce sú, no dovolím si tvrdiť, že nám chýba jednoduchá a prehľadná platforma, ktorá by jasne investorov so startupistami prepájala. Práve tento problém chce vyriešiť český MatchBoard.

Na tejto sieti si jednoducho vytvoríš profil, zadáš potrebné informácie a už len čakáš, či sa niekto na tvoju ponuku (koľko % spoločnosti za akú čiastku ponúkaš) chytí. Dokonca nepotrebuješ ani zostaviť vlastný biznis plán, systém ho na základe niekoľkých informácií prakticky pripraví za teba.

city

Zaregistrovaní investori potom k týmto ponukám dostanú prístup a môžu príležitosť investovať do jednotlivých projektov zvážiť.

MatchBoard je k dispozícií úplne zdarma, ďalšie funkcie (napríklad možnosť osloviť investorov) dostane človek po zaplatení poplatku 29 dolárov mesačne. Investori zaplatia MatchBoardu za možnosť byť súčasťou 99 dolárov štvrťročne.

Platforma sa rozbehla skutočne slušne, v decembri bolo investovaných takmer $36 miliónov dolárov.

11055390_427075890826240_8704723578495782690_o

Zdroj: matchboard.co

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech