Potrebuješ si upratať v živote? Toto sú tipy, ktoré oceníš

  • Veľké upratovanie. Každému pri tomto slovnom spojení automaticky napadne otravné umývanie okien či drhnutie dlážky
  • Mať vyleštený byt však nestačí
  • Ponúkame ti preto niekoľko tipov, ako si „upratať” v skrini, peňaženke či vlastnom živote
Unsplash
  • Veľké upratovanie. Každému pri tomto slovnom spojení automaticky napadne otravné umývanie okien či drhnutie dlážky
  • Mať vyleštený byt však nestačí
  • Ponúkame ti preto niekoľko tipov, ako si „upratať” v skrini, peňaženke či vlastnom živote

Nech sa všetko leskne

Akokoľvek môžeš túto činnosť neznášať, faktom je, že upratovanie ti v konečnom dôsledku prinesie viac výhod, ako si myslíš. Vďaka nemu sa ti bude nielen lepšie dýchať, ale budeš mať zo seba aj dobrý pocit, že si sa prekonal a tú prachovku si zdvihol. Je tiež dokázané, že v čistom prostredí ti to bude lepšie myslieť budeš produktívnejší. Okrem toho, návštevu isto nepotešia tvoje špinavé ponožky povaľujúce sa na gauči.

Netreba zabúdať ani na kuchyňu. V chladničke či špajzi isto nájdeš veľa potravín po záruke, ktoré už dlho čakajú na svoj osud a po ich vyhodení budeš mať aspoň priestor na všetky tie veľkonočné dobroty. Čo je však dôležité, pri upratovaní vzniká aj množstvo odpadu, preto nezabudni recyklovať. Nik ťa nenúti, aby si žil striktne „zero waste”, ale skús si dať záväzok, že budeš nasledujúce mesiace produkovať čo najmenej odpadu.

zdroj: Unsplash

Vytrieď si šatník

Jar je určite najideálnejšia doba na prevetranie šatníka. Hrubé svetre, kabáty a čiapky môžeš zastrčiť hlboko do skrine a spraviť si miesto na krátke tričká a šortky. Zároveň je dobré si uvedomiť, čo budeš nasledujúce teplé mesiace nosiť a čo bude už len zbytočne zaberať miesto v tvojej skrini.

Je množstvo spôsobov ako sa užitočne zbaviť oblečenia, ktoré už nechceš. Môžeš ho cez rôzne charitatívne organizácie darovať deťom či ľuďom bez domova, ktorí ho určite ocenia alebo napríklad predať cez bazár. Niektoré obchody s oblečením dnes ponúkajú možnosť priniesť vynosené veci, za čo zákazníci dostávajú výhody pri ďalšom nákupe.

Uprac” si v peňaženke

Poriadok treba mať nielen v skrini, ale aj na účte. Výhodne si šetriť peniaze je určite lepšie, ako žiť od výplaty k výplate. V zime ťa tak nebudú čakať iba odložené lyžiarky v skrini, ale aj pekná suma na účte. Sporenie je však pre väčšinu ľudí rovnako otravná činnosť ako skladanie tričiek. S výnimkou tých prípadov, kedy banka odkladá tvoje peniaze za teba. Tak, ako 365 banka na sporení s vtipným názvom Syslenie.

Je určené predovšetkým pre tých, ktorí majú so šetrením peňazí problémy alebo sa im šetriť jednoducho nechce. Funguje na princípe zaokrúhľovania platieb kartou (na jedno, päť alebo desať eur), prípadne bezcentového účtu, kedy v 365.bank pošlú všetky prebytočné centy na sporenie a tvoj zostatok je pekne okrúhly.

zdroj: Unsplash

Financie ti pomôže “upratať” aj inteligentné zobrazenie zostatku na účte. Aplikácia vždy vie, koľko môžeš do ďalšej výplaty minúť a ak by si chcel minúť viac, hneď ťa na to upozorní. šikovne skryť.

A pre všetkých milovníkov „komínkov“ (rozumej poriadku) v skrini, má 365.bank aj sporenie, kde si môžeš odkladať až na päťdesiat rôznych účelov alebo cieľov. Vďaka ich prehľadnému rozdeleniu ti pomôže tvoje sny dosiahnuť rýchlejšie a dokonca ťa to bude baviť. V prípade, že chceš mať istotu, že peniaze zo sporenia neminieš, môžeš si ho v aplikácii dokonca šikovne skryť.

Čistá myseľ je základ

Jar je pre množstvo ľudí mimoriadne náročné obdobie. V práci zvykne byť v tomto období najviac roboty, ľudia cvičia do nemoty, aby schudli do plaviek, odušu drhnú byt, aby sa na sviatky leskol a niektorí popri tom všetkom ešte bojujú aj s jarnou únavou. Niet divu, že práve počas jarných mesiacov sa zvyšuje počet pacientov trpiacich depresiou či úzkosťou.

zdroj: Unsplash.com

Stres ovplyvňuje tvoj celkový zdravotný stav a môže ti spôsobiť aj vážne zdravotné problémy. Je preto dôležité sa v tomto období starať nielen o svoj zovňajšok a prostredie, v ktorom žiješ, ale aj o tvoju psychiku. Každý má svoje vlastné metódy, ako „vypnúť”. Môžeš ísť napríklad na dlhú prechádzku so psom, túru do prírody, stretnúť sa s priateľmi na káve či len tak si sadnúť na gauč a nič nerobiť. Každý si zaslúži na chvíľu zabudnúť na starosti a „vyčistiť” si myseľ.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech