Potrebuješ zmenu? Osvoj si týchto 6 zvykov a rozhodne uspeješ

  • Potrebuješ zmenu, ktorá by znova naštartovala tvoj život a zmenila jeho smerovanie?
  • Začni od malých krokov - pozri sa na svoj každodenný život a osvoj si nové zvyky
  • Vybrali sme pre teba 6 najlepších, s ktorými zaručene uspeješ
Getty Images
  • Potrebuješ zmenu, ktorá by znova naštartovala tvoj život a zmenila jeho smerovanie?
  • Začni od malých krokov - pozri sa na svoj každodenný život a osvoj si nové zvyky
  • Vybrali sme pre teba 6 najlepších, s ktorými zaručene uspeješ

Máš pocit, že sa ti nedarí a nežiješ svoj život naplno? Nezúfaj, máme pre teba spôsob, akým obrátiš svoj život o 180 stupňov. Na to, aby si veci zmenil si budeš musieť osvojiť 6 zvykov. V ideálnom prípade by si sa mal každému z nich mal venovať individuálne počas jedného mesiaca – rozhodne nezačínaj všetky naraz. Skús si značiť tvoj progress a odmeň sa za každý malý úspech. Poďme sa však pozrieť na jednotlivé výzvy.

Osvoj si pozitívne myslenie

Znie to síce ako klišé, ale je to pravda – pozitívne myslenie skutočne dokáže urobiť v tvojom živote zázraky. Ide o základ všetkých ostatných zvykov. Bez štipky optimizmu sa ti nepodarí dotiahnuť do konca ani jeden zo svojich predsavzatí do konca. Na tvojej ceste za zmenou je dôležité začať práve tu. Začni si viac uvedomovať negatívne veci, ktoré na dennej báze hovoríš. Čoskoro si uvedomíš, čoho sa väčšinou týkajú a budeš proti nim vedieť lepšie bojovať.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: Getty Images

Začni sa hýbať

Na čo je cvičenie, keď môžeš spokojne ležať na gauči a oddychovať? Vieme, do pohybu ťa tlačia všetci, ale je určite to nie je len tak bez príčiny. Pozitíva športu sú totiž naozaj rozsiahle. Okrem toho, že ti bude omnoho lepšie po fyzickej stránke, pomôžeš aj svojej preťaženej psychickej stránke. Pri pohybe sú totiž vylučované endorfíny, ktoré v tebe spôsobia pocit radosti a dobijú ťa energiou. Pohyb tým pádom redukuje stres. Mnoho úspešních ľudí taktiež tvrdí, že ich najlepšie nápady prišli práve počas cvičenia.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: Getty Images

Zabudni na multitasking

Keby sme vedeli robiť viac vecí naraz, bola by to čistá utópia, avšak od reality to má veľmi ďaleko. Ak chceš niečo urobiť naozaj dobre, musíš tomu venovať všetku svoju pozornosť. Nehovoríme však len o biznise – toto pravidlo platí aj v bežnom živote. Predstavme si napríklad bežné jedenie. Prídeš domov, naložíš si na tanier večeru a spolu so zapnutým telefónom si sadneš ku stolu. Výhrou nie je ani zapnutá televízia alebo seriál na počítači. Začni so zmenou tých najmenších zvykov – nabudúce, keď budeš jesť, venuj tomu všetku svoju pozornosť. Uvidíš, že to postupne začneš aplikovať aj na omnoho väčšie súčasti tvojej rutiny.

Eliminuj to, čo nie je dôležité

Prvým krokom pri tomto zvyku je určiť si, čo je pre teba dôležité. Vyber si to, čo má pre teba najväčší zmysel a čo ťa napĺňa a všetko ostatné vyškrtni. Uvedom si, že od niektorých nepríjemných vecí v živote môžeme slobodne odísť a nemusíme sa k nim zbytočne viazať. Tento zvyk ťa naučí veci zjednodušiť a zanechá ti priestor na veci, ktoré miluješ. Funguje pritom v rôznych situáciách – či už ide o projekty a zadania alebo v súkromný život.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: STIL Classic

Buď milý k ľuďom okolo teba

Áno, milosť je zvykom, a ak chceš uspieť,je dôležité, aby si jej dovolil vo svojom živote rásť. Ako však začať? Najlepšie je určiť si na každý deň jednu láskavosť, ktorú preukážeš ostatným. Pridaj k tomu aj celkové milé správanie ku každému, koho stretneš a uvidíš, že sa nálada zlepší aj tebe. Po čase si uvedomíš, že keď sa k ostatným správaš lepšie, túto dobrotu ti začnú oplácať.

Urči si dennú rutinu

To, čo robíš na dennej báze vie o tvojom živote veľa vypovedať. V rámci posledného zvyku sa teda skús pozrieť na to, ako presne vyzerá tvoj deň, od momentu kedy sa zobudíš až po opätovné ľahnutie do postele. Skús sa taktiež zamyslieť nad tým, čo je v tvojej rutine zbytočné a čo by si mohol nahradiť niečím užitočnejším. Tvoj život môže po správnom rozdelení nabrať úplne iný, lepší spád.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: Getty Images

Zdroj: www,zenhabits.net

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech