POTVRDENÉ: Uber na Slovensku!

  • Tak a je to tu! Po niekoľkých nepotvrdených informáciách, že Uber by mal prísť na Slovensko, sme mohli len dúfať, že sa tak stane. Bola to však len otázka času, ktorý nastal práve dnes!
image_1439445917.jpeg
  • Tak a je to tu! Po niekoľkých nepotvrdených informáciách, že Uber by mal prísť na Slovensko, sme mohli len dúfať, že sa tak stane. Bola to však len otázka času, ktorý nastal práve dnes!

 

Najznámejší a pravdepodobne aj najkontroverznejší startup sveta, ktorý vznikol v roku 2009 v San Franciscu najprv ako lokálna služba, prišiel konečne aj k nám. Po tom ako minulý rok prišiel Uber k našim susedom do Čiech, spúšťa od dnes svoju prevádzku aj v Bratislave.

„Sme veľmi radi, že prinášame našu službu do ďalšieho mesta na Dunaji. UberX prináša všetkým ľuďom v Bratislave ďalšiu možnosť voľby, ako sa presunúť z miesta A do miesta B spôsobom, ktorý je spoľahlivý, bezpečný a dostupný. Bratislavčania sú známi ako mimoriadne technicky zruční, o čom svedčí aj fakt, že našu aplikáciu si tu stiahli tisíce ľudí – a to ešte predtým, než bola služba vôbec dostupná,“ uviedol International Expansion Manager Lokman Kuris.

 

 

Takže ako prezradil Internation Expansion Manager Lokman Kuris, do Bratislavy dorazila konkrétne služba UberX. O čo ide? Jedná sa o lowcostovú službu Uberu, ktorou sa chce najviac priblížiť ľudom a konkurovať tak miestnym taxikárom. Na začiatok je to od Uberu skvelý ťah, pretože vytvorí tak tlak na miestnych taxikárov. Je tu tak predpoklad toho, že ceny taxíkov v Bratislave ešte klesnú, aj keď popravde, už asi veľmi ani nemajú kam klesať. Platba bude prebiehať tak isto ako všade inde na svete a to pomocou kreditnej karty, ktorú zadáte pri registrácii do aplikácie. Už žiadne platenie hotovosťou v taxíkoch!

Pre Uber však nemôže jazdiť len tak hocikto. Predtým ako začne vodič jazdiť pre Uber, musí prejsť kontrolou trestnej a vodičskej histórie. Spoľahlivosť vodičov a bezpečnosť cestujúcich je totižto pre Uber jednou z tých najkľúčovejších vecí. Uber si na Slovensku bude brať od vodičov províziu 20% z každej zákazky. Počet vodičov jazdiacich pre Uber na Slovensku nie je známy. Nepotvrdené informácie však hovoria o tom, že by ich malo byť až do stovky.

 

 

Ako na príchod Uberu zareagujú jeho najväčší konkurenti v našich končinách? Tým prvým je jednoznačne slovenský HOPIN a druhý sa k nám ešte len chystá. Ide o české Liftago, ktoré si momentálne robí prieskum trhu a zvažuje vstup na slovenský trh. Nepredpokladám však, že Uber na Slovensku môže nejako extra zamiešať karty, aspoň zo začiatku. Pekným príkladom toho je Uber v Češku, kde pôsobí už nejaký ten rok, avšak zatiaľ sa tam nijako zvlášť nepresadil. Takisto však nemôžeme zabúdať aj na tradičných taxikárov, ktorým Uber určite ukrojí časť z ich chlebíka. Nechajme sa teda prekvapiť ako sa bude Uberu na Slovensku dariť a čo spraví táto služba s konkurenciou.

 

Uber spúšťa pilotnú prevádzku v Bratislave dnes a priblížiť ľudom sa chce naozaj jedinečne. Od dnes 12:00 až do nedele polnoci môžete jazdiť s Uberom úplne zadarmo! Ďalší skvelý ťah od Uberu, no nie? Veď Slováci vždy radi vyskúšajú alebo ochutnajú niečo, čo je zadarmo. 

 

zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech