Prezradí ti, či je niekto inteligentný, alebo nie. Túto jedinú vec si veľmi dobre zapamätaj

  • Ako vieme, inteligencia je niečo, čo sa nedá získať „nasilu“
  • Človek môže zvyšovať množstvo svojich vedomostí, no zvýšenie inteligencie je veľmi ťažké, ak nie nemožné
pexels-photo-31150
pexels
  • Ako vieme, inteligencia je niečo, čo sa nedá získať „nasilu“
  • Človek môže zvyšovať množstvo svojich vedomostí, no zvýšenie inteligencie je veľmi ťažké, ak nie nemožné

Existuje však jediný znak, ktorý ti okamžite prezradí, či ju niekto má alebo nie.  Najprv sa ti to možno bude zdať absurdné, no je to skutočne pravda. Všetci inteligentní ľudia majú jeden spoločný znak, ktorý ich charakterizuje. Vieš, čo to je?

Neboja sa klásť otázky.

Učia sa, pretože sa pýtajú. Neustále objavujú nové veci, pretože sa pýtajú. Stále si rozširujú obzory, pretože sa pýtajú. Ako hovorí jedno staré čínske príslovie:

„Ten, kto sa pýta je za hlupáka na päť minút. Ten, kto sa nepýta, ním ostane po celý svoj život.“

Pokojne by sme teda mohli povedať, že inteligencia závisí od schopnosti klásť dobré otázky. Nikto nevie všetko. Štúdiu čohokoľvek by si pokojne mohol venovať aj celý svoj život, aj tak by si neovládal všetko. Aj ak by si z danej oblasti obsiahol všetky fakty a poznatky, o niekoľko dní by už boli neaktuálne, pretože by ich zmenili alebo doplnili ďalšie zistenia. Rozširovanie tvojej mysle je proces, ktorý sa nikdy nekončí – a práve to je na ňom také fascinujúce. Skutočne inteligentný človek je totiž len ten, ktorý si uvedomuje, čo všetko ešte nevie.

Inteligentní ľudia sa neustále na niečo pýtajú. Ak dostanú odpoveď, pýtajú sa ešte viac. Ak im je niečo vysvetlené spôsobom, ktorému nerozumejú, opýtajú sa znova. Ak niekto povie niečo, čo ich zaujme, okamžite si to zapíšu. Ak ich zaujme nejaká nová téma, začnú sa jej venovať do hĺbky. To, že neustále objavujú niečo nové, im robí radosť.

Niektorí ľudia si však myslia, že inteligentný človek nemá nárok a právo na to, aby spravil nejakú chybu. Práve naopak, inteligentní ľudia takisto robia chyby a berú ich ako cenné životné lekcie. Vedia, že chyby sú neodmysliteľnou súčasťou života. Nikto nie je dokonalý a každý vo svojom živote mnohokrát pochybí. Inteligentní ľudia však chyby berú ako výbornú investíciu do seba, z ktorej sa neboja poučiť.

Ako si na tom s kladením otázok ty?

Zdroj: lifehack.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK