Poznáme miesto najviac nabité adrenalínom. Spojí ľudí z 11 krajín sveta

  • Európska lyžiarska špička sa predvedie priamo v srdci historického mesta Kremnica.
  • Ak ste ešte nezažili atmosféru zimného festivalu, najvyšší čas to vyskúšať! Ponúkame overenú akciu Big Air v meste.
Big Air v meste,
  • Európska lyžiarska špička sa predvedie priamo v srdci historického mesta Kremnica.
  • Ak ste ešte nezažili atmosféru zimného festivalu, najvyšší čas to vyskúšať! Ponúkame overenú akciu Big Air v meste.

Uprostred kremnického námestia, niekde medzi morovým stĺpom a kostolom stojí obrovská kopa snehu. Aj tá už dostáva pod ťarchou bagra presné kontúry dopadu skoku. Povyše, medzi dvomi bránami stojí 12-metrová veža, z ktorej sa budú snowboardisti a freestyle lyžiari rozbiehať.

Už o pár dní 7. a 8. februára sa v Kremnici odskáče 12. ročník unikátneho podujatia Big Air v meste.

Podvečer v piatok a sobotu priestor zaplní dav kričiacich ľudí a tí najlepší snowboardisti a freeskieri z Európy. Svoju účasť už potvrdili športovci z 11 krajín sveta.

Prídu jazdci z Ruska, Gruzínska, Estónska, Talianska, Nemecka, Fínska, Nórska, Rakúska, Slovinska, Poľska, Česka a Slovenska.

„Najmladším účastníkom bude zrejme Estónec Henry Sildaru, len 13-ročná hviezda svetového freeskiingu,“ hovorí organizátor Ondrej Horváth.

Neúprosné počasie a obrovská stavba

Práce na Štefánikovom námestí v Kremnici sú v plnom prúde. Opäť začalo snežiť a dobrovoľníci z občianskeho združenia FRST Crew pracujú ako včielky, pretože stavba skoku je tento rok najnáročnejšia.

„Nájazdová veža má 12 metrov, samotný skok 3 až 4 metre, dopad 4 až 5 metrov a dĺžka strmého dopadu bude viac ako 15 metrov, aby mohli jazdci predviesť čo najviac a zároveň bola súťaž pre všetkých bezpečná,“ vysvetľuje organizátor Ondrej Horváth.

zdroj: Big Air v meste

Zimný line-up v ska a reggae rytmoch

Podujatie je už tradične spojené s hudobnými koncertmi a programom, ktorý je pre všetkých návštevníkov zadarmo.

V piatok 7. 2. na Štefánikovom námestí zahrajú kapely Walter Schnitzelsson a DJ DayD. V sobotu 8. 2. sa návštevníci môžu tešiť na poriadnu dávku ska a reggae muziky v podaní skupín Akustika, Medial Banana a Polemic.

Sprievodný program doplní dizajnový BAVM market s kvalitnými slovenskými a českými značkami, tvorivé dielne a špeciálna zóna pre deti opäť aj so stánkom od Mattela.

Počas dvoch dní si budú môcť návštevníci užiť vďaka spolupráci s múzeami, galériami a Mincovňou Kremnica predĺžené otváracie hodiny expozícií a spoznať tak históriu Kremnice.

Info mapa Kremnica

Festivalovou novinkou je orientačná turistická mapa so všetkými užitočnými informáciami. Pripravila ju Silvia Majerová v rámci svojho projektu pre Sokratov inštitút, v spolupráci so študentkou architektúry Mariannou Kubovou.

V info mape nájdu návštevníci zmienku o histórii mesta, komplexné informácie o službách, otváracie hodiny múzeí, presný program podujatia Big Air v meste a všetko podstatné, čo im umožní užiť si víkend v Kremnici naozaj naplno.

Download na mapu https://drive.google.com/file/d/1674F3H5FRLk01Qhyxoal9nWg3qZBGI4W/view?usp=sharing

zdroj: Big Air v meste

Párty v Akropole

S podujatím Big Air v meste sa neodmysliteľne spájajú aj legendárne Jägermeister Warm-up a After párty s kvalitnou hudobnou produkciou. V priestoroch Kina Akropola zahrajú kapely a dídžeji zo Slovenska a Čiech.

V piatok na Jägermeister Warm-up párty vystúpia Strapo, DJ DayD a Ventolin (CZ). V sobotu na pódiu vystúpi Para, Tusté Baletky, Škrupo a Changing Faces.

Lístky kupuj tu: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/big-air-v-meste-2020/

Lístky na piatkovú i sobotnú párty sa dajú kúpiť online na stránke predpredaj.sk do 6. februára, alebo na predajných miestach v Kremnici v kine Akropola a v Kultúrnom a informačnom centre Kremnica. Vstupenky budú v predaji aj počas samotného BAVM vo veľkom stánku s tričkami a tombolou na námestí.

PIATOK 7.2.2020 Jägermeister Warm-Up Party

20:00 – Otvorenie brány + Videoprojekcia

22:00 – STRAPO

23:30 – DayD

01:00 – VENTOLIN (CZ)

SOBOTA 8. 2. 2020 Jägermeister Afterparty

20:00 – Otvorenie brány + Videoprojekcia

22:30 – PARA

00:00 – Tusté Baletky

01:00 – ŠKRUPO

03:00 – Changing Faces

VIDEO POZVÁNKA:

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech