Poznáme najdrahšiu dovolenku Slovákov. Má naozaj vysokú cenovku

  • Expedícia po stopách bádateľa Roalda Amundsena v luxusnom prevedení má naozaj vysokú cenovku
  • Za unikátny zážitok, cestu privátnym lietadlom a pocit „dobytia” Antarktídy sa oplatí priplatiť
Bubo.sk
  • Expedícia po stopách bádateľa Roalda Amundsena v luxusnom prevedení má naozaj vysokú cenovku
  • Za unikátny zážitok, cestu privátnym lietadlom a pocit „dobytia” Antarktídy sa oplatí priplatiť

Aj keď je Bubo na Slovensku už notoricky známe, málokomu je jasné, že táto luxusná cestovná agentúra plná zážitkov vznikla ako startup. V roku 1993 sa partia mladých nadšencov na čele s Ľubošom Fellnerom prehnala cez Balkán, ešte počas vojny v Juhoslávii. V tento rok sa to rozbehlo a Bubo precestovalo Španielsko, Portugalsko, Gibraltar a vstúpilo aj do Afriky, medzi zaklínačov hadov.

V ďalšom roku ich cieľová destinácia bola Škandinávia, Laponsko a Severný pól. Odvtedy po Škandinávii previezli vyše 3000 klientov. Bubo malo za posledný rok nárast ziskov o 49 percent a tržby sa pohybovali na sume 21,08 milióna eur.

zdroj: www.bubo.sk

Na dovolenku súkromným lietadlom

Okrem množstva odvtedy absolvovaných zájazdov po celom svete Bubo prišlo s programom BUBO+. Program má ponúknuť alternatívu tým najnáročnejším zákazníkom. Je to jediný program v Strednej Európe, ktorý ponúka privátne lietadlo, privátnych sprievodcov a naozaj nadštandardné služby.

Jednou z expedícii s týmto programom je aj cesta na Južný pól. Tento „výlet” výde ale poriadne draho. Na osobu stojí totiž 104 000 eur.

zdroj: www.bubo.sk

Samozrejme je na mieste otázka, či sa to naozaj za tú sumu oplatí. Okrem 13-dňového intenzívneho programu expedície čaká cestovateľa neskutočný program. V prvý deň sa ocitne na samotnom južnom konci Afriky v Kapskom meste. Tu zažije vyhliadkovú jazdu otočnou lanovkou, ochutná na večeru pštrosa, či krokodíla v najlepšej reštaurácii s vínom zo svetoznámeho regiónu. Ďalší deň sa dostane na Mys dobrej nádeje, kde zakotvil v roku 1488 Portugalec Bartolomeu a neskôr vo viniciach ochutná vína, ktoré si vychutnával aj Napoleon Bonaparte.

Ďalšie dni prichádza odlet cez najdivokejšie vody sveta do Antarktídy na súkromnom lietadle. Na Južnom póle sa cestovateľ ocitne na najvzdialenejšom mieste od civilizácie, ale zároveň má k dispozícii šesť luxusných iglu zariadených v retro štýle z najkvalitnejších materiálov. Prespával tu napríklad aj Princ Harry.

Expedícia za kolóniou tučniakov stojí 25 000 USD

V cene je aj expedícia pôvodne za 25 000 USD, ktorá poskytne zážitok z iného vesmíru. Naživo je možné vidieť obrovskú kolóniu tučniakov cisárskych. Najťažších a najväčších z rodu tučniakov, špeciálne situovaných antarktíde, kde žije 3000 párov. Expedície v snehovej púšti zahŕňajú rôzne túry a ľadové jaskyne za sprievodu profesionálnych privátnych polárnikov a privátnych sprievodcov.

Tento životný zážitok si však nemôže dovoliť priemerný Slovák. Preto by na ňu bolo treba približne 100 násobok priemernej mzdy na Slovensku. Ktovie, možno to šetrenie stojí naozaj za to.

Zdroj: Bubo.sk, Finstat.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech