Poznáme rebríček TOP áut pre rodiny na rok 2024. 10 modelov, ktoré sa oplatí mať v garáži

  • Pri aktuálnej ponuke môže byť náročné nájsť auto vhodné pre rodinu
  • Pomôcť ti môže tento rebríček
rodina, auto
Ilustračný obrázok, Unsplash/Isaac Quesada, Raivis Razgals
  • Pri aktuálnej ponuke môže byť náročné nájsť auto vhodné pre rodinu
  • Pomôcť ti môže tento rebríček

Nájsť auto pre rodinu nie je v dnešnej dobe žiaden problém. Ponuka je široká, ceny niektorých modelov sú priaznivé. Ako je to však s ich kvalitou? Aj tieto „rodinné autá“ majú medzi sebou také, ktoré za investíciu nestoja.

V tomto článku sa však pozrieme na tie, do ktorých sa investovať oplatí. Magazín Auto Express totiž pripravil rebríček najlepších vozidiel pre rodinu, ktoré budú v roku 2024 TOP.

Stálicou v týchto zoznamoch býva Škoda Octavia a inak to nie je ani v tomto roku. Podľa odborníkov ide o všestranný model, ktorý ponúka konkurencieschopné ceny, praktickosť, úsporné motory a v neposlednom rade dostatok priestoru. O popularite tohto modelu niet pochýb. Na oficiálnej stránke Škoda sa uvádza, že v roku 2021 sa tento model stal autom roka.

Značka Škoda má však v rebríčku až dvoch reprezentantov. Druhým je model Superb Estate. Tento model disponuje 660-litrovým kufrom a mäkkým odpružením.

Ďalším vozidlom, ktoré je vhodné pre rodiny, je Toyota Corolla Touring Sports, ktorá je k dispozícii s 2-litrovým benzínovým motorom alebo 1,8-litrovým benzínovým motorom. Odborníci uvádzajú, že batožinový priestor tohto vozidla má so všetkými sedadlami na svojom mieste objem až 596 litrov a nízka, štvorcová ložná plocha uľahčuje prepravu aj tých najobjemnejších predmetov.

Hyundai Tucson štvrtej generácie sa zameral na nápadnejší vzhľad, no tiež na dostatok miesta pre cestujúcich sediacich vpredu a vzadu. Samozrejmosťou je aj veľký batožinový priestor s kapacitou 620 litrov. Za zmienku stoja aj ceny tohto modelu, ktoré možno označiť za nie príliš vysoké.

Prvé miesto rebríčka patrí vozidlu Dacia Jogger, ktorú magazín Auto Express v roku 2023 označil za „Rodinné auto roka 2023“. Pri tomto modeli je obrovskou výhodou jeho cena, no aj to, že prichádza v benzínovej verzii a aj ako hybrid. 

Do ktorých jazdeniek sa oplatí investovať rodinám?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Auto Express, Škoda, Autobild

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá